ИГАЛУ ТРИ БОДА НА СТАРТУ ДРУГОГ ДИЈЕЛА ПРВЕНСТВА

Фудбалери Игала побједом су отворили прољећни дио шампионата Амплитудо друге црногорске фудбалске лиге. Новљани су на свом терену савладали Ибар из Рожаја резултатом 1:0.

Једини стријелац на сусрету, за три важна бода, био је Мијодраг Копривица, који је мајсторски извео слободан ударац у 32. минуту меча.

Гости, који су у доњем дијелу табеле, представили су се као одлична екипа и у другом полувремену у потпуности преузели иницијативу. У неколико наврата успјели су да угрозе гол домаћина, али нису имали рјешење за чврсту одбрану Игала.

Изабраници Марка Видојевића, иако без неколико стандардних првотимаца, остварили су зацртано – три бода из сустета против Рожајаца, за горњи дио табеле и наставак сна, бараж за попуну Прве црногорске лиге. У наредном, 21. колу Амплитудо 2.ЦФЛ, Игало ће гостовати посљедњепласираној екипи Дрезге из Пипера.

Прије почетка меча, минутом ћутања одата је почаст недавно преминулом Перу Вицу, бившем директору Фудбалског клуба Игало 1929.

На табели лидер је тиватски Арсенал са 42 бода, Ком има 40 на другом мјесту, Морнар је трећи са 37 док је, ФК Игало четврто са 35 освојених бодова.