Igalu bod u primorskom derbiju

U utakmici 6. kola Druge fudbalske lige, Igalo je kao gost u Ulcinju igralo nerješeno 1:1 sa Otrant Olimpikom. Obje ekipe imale su svoje šanse pa se može reći da je nerješen rezultat i najpravedniji ishod.

Poslije prekršaja nad Bobanom Đorđevićem u prvom poluvremenu, dosuđen je  penal koji je ostao neiskorišćen jer je Đorđević bio neprecizan. U finišu prvog poluvremena Japanac Ju Horike je u 40. minutu pogodio mrežu domaće ekipe.  U nastavku igrači Otrant Olimpika su zaigrali angažovanije i rezultat takve igre je gol za izjednačenje Vladimira Gajića u 55. minutu.

Do kraja susreta Igalo je u 69. minutu imalo šansu preko Balše Radovića da povede, ali je golman Arben Mećikukić paradom spasio svoju mrežu. U finišu utakmice, domaći imaju priliku da preko Dražena Akovića preokrenu rezultat ali se njegov šut iz slobodnog udarca zaustavio na prečki gola golmana Aleksandra Kulinovića.

Utakmice 6. kola igrane su u tri termina. Lider Mladost je u četvrtak na svom terenu pobjedio Berane 3:2. U subotu su igrali kotorski drugoligaši Bokelj Zeta 2:1 i Podgorica – Grbalj 2:1.

Pored Igala juče su igrali i Kom – Nikšić 0:0.

Plasman: OFK Mladost 14, Bokelj i Kom po 11, Igalo 10, Podgorica i Zeta po 7, Berane, Grbalj i Nikšić po 5 i Otran Olimpik 3 boda.

U subotu u derbiju 7. kola igraju: Igalo-Mladost, a ostali parovi su Grbalj-Kom, Berane-Bokelj, Nikšić-Otrant Olimpik i Zeta-Podgorica.