Игалу бод наде у бокељском дербију

Фудбалери Игала као да су се преплатили овог прољећа на голове у надокнади времена. После поготка Бошка Боровице против Подгорице у Игалу, данас у 23. колу Друге лиге, у бокељском дербију у Котору у дуелу са лидером Бокељем, гол вриједан бода из пенала у 90+2 минуту постигао је Синиша Станисавић. Пораз је избјегнут, а продужена нада у борби за опстанак.

Екипа Бокеља је повела у 36. минуту голом Игора Почека, који је прије три сезоне носио дрес херцегновског друголигаша, а данас су дрес Которана носили Драго Бумбар и Немања Петровић, који су јесенас играли за Игало.

У првом полувремену био је знатно бољи Бокељ, а уласком аргентинских интернационалаца Ивана Мореа и Нелсона Кордобе екипа коју као капитен предводи Марко Ивановић заиграла је боље и стварала шансе. У 80. минуту испред гола домаћих оборен је Урош Весић, али судија Василије Љумовић је показао да се игра настави.

У надокнади времена оборен је у казненом простору Марко Ивановић и са бијеле тачке сигуран је био Станиславић.

Остали резултати овог кола: Интернационал – Грбаљ 0 :0, Беране – Ком 2:2 Отрант – Искра 1:1, Подгорица – Ловћен 2:2.

Табела: Бокељ 49, Отрант Олимпик 47, Подгорица 41, Грбаљ 33, Ловћен 28, Игало, Ком и Искра по 25, Интернационал 24 и Беране 19.

У наредном, 24. колу у сриједу од 14 сати Игало дочекује Грбаљ, Бокељ дочекује Беране Ловћен Интернационал, док ће се Ком састати са Отрант Олимпиком.