IGALO I ARSENAL U FINALU 44. FUDBALSKOG TURNIRA MIMOZE

Bokeljski drugoligaši Igalo i Arsenal iz Tivta, igraće sutra (nedelja) u finalu 44.  Fudbalskog turnira mimoze. Utakmica počinje u 13:00 sati.

Fudbaleri Igala pobjedili su 2:1, u zanimljivom i na momente kvalitetnom  susretu, ekipu Zlatibor, člana Prve lige Srbije. Gosti iz Čajetine su u prvom poluvremenu bili bolji rival i u tom periodu poveli golom Dragomira Radomana u 17. minutu.

U drugom poluvremenu domaći fudbaleri su preko Bojana Bigovića izjednačili u 54. minutu, a rezervista Andrija Vujičić  je svoj tim odveo u finale pogotkom u 62. minutu.

Igalo je igralo u sastavu: Bjelica, Dajević, Petrović, Đurković, Mučalica, Kordoba, More, Bigović, Perović, Kovačević, Kopitović. Igrali su još: Aleksandar Kulinović, Grbić, Kosać, Đuković, Radović,  Stefan Kulinović, Andrija Vujičić, Uroš Vujičić, Raičević, Popović i Đurđević.

Za ekipu Zlatibor, koji je ovom utakmicom završio pripreme u Herceg Novom, su igrali: Đurić, Miloradović, Vrbić, Stanić, Marković, Rmuš, Stamenić, Oiokonikos, Radoman, Jeremić, Milanović. Igrali su još: Cvetić, Bašić, Lučić i Čumić.

U drugom polufinalnom susretu u Tivtu domaći Arsenal bio je bolji 6:0 od Reala, član Srpske lige Zapad, iz Podunavca kod Vrnjačke Banje. Ton igri susreta u Tivtu dao je trostruki strijelac Boris Došljak koji je bio nerješiva enigma za odbranu simpatičnog tima koji nosi ime slavnog španskog kluba. Tivćani su prvi put igrali Mimozin turnir u tivatskom Parku i nisu ostali dužni svojim navijčima, postigli su čak pola tuceta golova: Došljak  u 20., 46., 60. minutu, Marković (autogol) u 26., Golub  84. i Montenegro u 90. minutu.

Arsenal je igrao u sastavu: Nikčević, Dragičević, Mršulja, Todorović, Tidiodorović, Došljak, Krivokapić, Vujačić, Muhović, Kordić i Mirković. Igrali su još: Nemanja Delić, Radenović, Baštrica, Mališić, Golub, Bulatović, Montenegro, Đurišić, Vuković i Bojanić.

Za tim Reala  igrali su: A. Lukić, Đorđević, Stevanović, Jovanović, Marković, M.  I. Ilić,  M. A. Ilić,  Trnavac, Cvijović, Lazarević, J.Lukić. Igrali su još: Milenković, Belić, Popović, Varajičić, Vanić, Drecun, Tanasković, Stanojević, Zajić, Petrović i Simić.

Finalna utakmica na programu je sutra (20.2.) od 13:00 sati na stadionu Solila, dok  utakmica za treće mjesto ove godine neće biti igrana.

Turnir mimoze organizuje FK Igalo od 1973. godine.