Игало елиминисано на старту такмичења у Купу

Фудбалери Игала са другом поставом на ДГ Арени дуго су се равноправно носили са домаћом Подгорицом да би у финишу утакмице примили два гола и са високих 3:0 елминисани у осмини финала Купа Црне Горе.

Домаћи састав повео је голом резевисте Луке Мараша у 59. минуту. Милован Илић је у 65. имао зицер, прешао је и голмана Андрију Кривокапића, али није погодио мрежу домаће екипе.

У финишу сусрета, у 82. минуту, Енес Хабибовић отклонио је све дилеме ко ће у четврфинале, а у надокнади времена у 90+3 други играч са клупе Славољуба Бубање, Никола Трипковић, постигао је коначан резултат.

Стандарни првотимци Балша Радовић, капитен Миодраг Копривица и Милош Перовић у другом дијелу другог полувремена су играли, али није било голова у мрежи домаће екипе. Тренеру Игала Ивану Брновићу резулат у Купу био је у другом плану и играчи стандарне прве поставе „чувани“ су за дерби у 5. колу Друге лиге са Комом, у недељу на „Солилима“.

Остали резултати осмине финала Купа ЦГ: Бокељ-Арсенал 2:3, Дечић-Будућност 6:5 -1:1, Сутјеска-Језеро 1:0, Јединство –ОФК Младост  3:1, Зета-Рудар 1:3, Ком-Искра 0:3, Морнар-Петровац 2:0.