Povodom 135. godina od osnivanja Gradska muzika Herceg Novi organizovala je defile od glavnog gradskog Trga do Bifea Beograd, u kojem su učesvovale i male mažoretke iz vrtića na Savini. U paviljonu je otvorena i izložba crteža člana gradske muzike Novice Zečevića.

Defileu mažoretki i Gradske muzike uvjek se obradujemo, a sinoć su ga posebno uljepšale trogodišnje djevojčice iz vrtića Naša radost. Vaspitačica Željka Mitrović ističe da je ovo treća generacija malih vrtićkih mažoretki.
-Ovo je za nas predivno. Male i velike mažoretke zajedno. Djeca su oduševnjena i najvažnije je da gajimo naš duh, a sve počinje od vrtića. Nekada su i ove velike mažoretke bile u vrtiću, kao i članovi Gradske muzike. Mi ih prepoznajemo i baš smo prezadovoljni.
Mitrović je podsjetila da su vrtićke mažoretke prvi nastup imale na Dječijem karnevalu:
-Kostimograf Vesna Vukićević pomogla nam je da napravimo kostime. Uz mažoretke imamo još novskih priča, kao što su trubaduri za dječake. Sve smo pripremili i očekujem da se družimo i dalje, istakla je Mitrović.

Prvu samostalnu izložbu crteža „Ruke“ člana Gradske muzike Novice Zečevića ,koji se crtanjem bavi preko 15 godina, u paviljonu je otvorila Kristina Milatović:
– Crtež je najstarija forma koja datira još iz perioda nove ere, s tim da je do danas na svojevrtsan način zadržala osnovnu funkciju pričanja priče. Crtež kao takav je i polazna tačka različitih umjetničkih narativa. Na Novičinim radovima dominira motiv veze, veze između majke i djeteta, oca i djeteta i novog rođenja u svrsi reinkarnacije svih vrsta povezanosti, kazala je otvarajući izložbu Kristina Milatović.
Autor crteža Novica Zečević istakao je da su motivi radova ljudski odnosi, predstavljeni individualno:
-Imamo portrete ruku osoba koja su u poznim godinama i predstavljaju zrelost života, a ima i portret ručice koju drži otac ili majka i tako prikazujemo novi početak i novi život. To je bilo neko moje zapažanje prilikom kreiranja ovog događaja.

Zečević , dodaje da je kapelnica Gradske muzike Valentina Kulinović predložila da organizuju izložbu.
– Tu sam ideju prihvatio. Neke radove sam i poslije našeg razgovora napravio, tako da su svi nastali u nekom kratkom periodu od nekih mjesec.
Izložba je otvorena do 15. januara.