FUDBAL: VETERANI CRVENE ZVEZDE I OBILIĆA – PRIJATELJSTVO BITNIJE OD REZULTATA

Veterani Crvene zvezde, predvođeni legendama srpskog fudbala, Stanislavom Karasijem, Milošem Šestićem, Nedeljkom Milosavljevićem, Milošem Bursaćem, gostovali su juče u Igalu kombinovanom timu ekipe Obilić – šampiona SR Jugoslavije i igrača iz Igala koji su igrali većinom u FK Igalo a koje selektovao poznati fudbalski radnik Partizana Sreten Nikolić. On je, uz Mira Lučića, predsjednika FK Obilić Herceg Novi, incijator ovog susreta .

Tim Crvene zvezde igrao je u sastavu Siniša Jevtović, Ljuban Mlosavljević, Branko Nikolić, Miloš Vasiljević, Miloš Šestić, Nenad Vanić, Dušan Belić, Dragan Bobić, Nenad Milosavljević, Stanislav Karasi, Nenad Todorović, Miloš Stojanović, Sanibal Orahovac.

Tim Obilića koji je kao trener predvodio Ivan Golac, igrao je  u sastavu Dragan Todorović, Dušan Jevrić, bivši igrač Obilića Beograd ali i trener FK Igalo, Milan Šabović, Milutin Krivokapić, Jovan Jole Lepetić, Zoran Krivokapić, Dino Orahovac, Vajtolini Fabiemo – trener na kampu Milana koji je u toku u Herceg Novom, zatim Boško Krivokapić, Dejan Radulović, Neđeljko Marković, Kuzman Babeu (igrač Obilića Beograd) Veselin Popović iz Vrbasa, igrač FK Obilić Beograd i Kristijan Berkuljan.

Pobjedili su crveno-beli rezultatom 6:4. Tri puta u strijelce se upisao Nenad Vanić u 26. minutu iz penala,  u 47. i 49. minutu, Sanibal Orahovac u 36., Milosavljević u 62. i Miloš Vasiljević u 66. minutu. Domaći su poveli golom Boška Krivokapića u 20. minuti, a strijelci su još bili  Vajtolini Fabiemo u 56., Nedeljko Marić u 58. i Dejan Radulović u 62. minutu. Susretu je pristvovalo oko 150 navijača među koji je bio predsjednik Opštine Stevan Katić.

Gostovanje Zvezdinih legendi i odigravanje prijateljske utakmice bila je uvertira za novu saradnju fudbalskih radnika Herceg Novog i veterana Crvene zvezde pa će od sada pa ubuduće, svakog prvog vikenda u julu gostovati u Herceg Novom.

Tokom ovog kratkog fudbalskog druženja prestavljena je i knjiga Žarka Popovića „Sudijskih 70 leta PFS Sombor 1949-2019“ koji je veoma često naš sugrađanin.

Organizator susreta Sreten Nikolić je kazao da se nije dvoumio oko ideje za ovakvim događajem.

-To je dio moje ljubavi  prema Herceg Novom  u kojem živim od 1988. Godine. Susret i ovo druženje prije i posle utakmice su za pamćenje. Ja sam predložio i Ivana Golca za sportskog direktora Igala i mislim da nisam pogriješio, rekao je Nikolić.

Utiske zbraja i Miloš Šestić, trener Zvezdinih veterana.

-Bilo je fenomenalno. Prijateljska utakmica, dosta golova i lijepih poteza. Žao mi je samo što nije bilo više publike. Mislim da će ih drugi put biti više i valjda neće biti korone. Ekipa Veterana Zvezde je stalnio na gostovanjima. Publika se interesuje za naše nastupe. Svake sedmice gostujemo i zato smo u dobroj formi. Nama je prijaterljtvo i druženje važnije od rezultata, rekao je Šestić.

Zadovoljstvo što su veterani Zvezde opet igrali u našem gradu, sredini gdje se nalazi veliki broj navijača tog kluba, iskazao je predsjednik Opštine Stevan Katić.

-U duelu sa Obilićem vidjeli smo jednu goleadu – deset golova i mogli smo svi da uživamo. Herceg Novi je grad koji širom dočekuje sportiste kao i sve ljude i turiste, kazao je predsjednik opštine Stevan Katić.

Nakon prijateljske utakmice uslijedilo je i „treće poluvrijeme“ i vrijeme da se podsjetimo vremena kako je nekad bilo, kazao je Dejan Radulović.

-Podsjećam i ovom prilikom da smo  mi iz Igala prije četiri decenije bili na pragu ulaska u Drugu ligu velike Jugoslavije ali tadašnja vlast grada nije željela podržati fudbal jer se okrenula vaterpolu i jedna sjajna generacija, čiji sam i ja dio, nije ispunila postavljeni cilj. Veći broj igrača iz tog perioda je danas na ovoj utakmici. Ovog puta sjećamo se i tog vremena, rekao je Radulović.

Doneseni su brojni planovi, stečeni novi prijatelji, a novi susret i druženje zakazani su za početak jula iduće godine.