Фудбал: Млади Карабасил дебитовао у кадетској селекцији Црне Горе

Новљанин Вук Карабасил (15) кадет ФК “Будва”, као члан млађе кадетске селекције Црне Горе, играо је у уторак  (14. јуна) и у четвртак  (16.  јуна ) двомеч са репрезентацијом Сјеверне Македоније у Скопљу. Ово је био деби наступа бившем члану ФК “Игало” за националну селекцију. У првом мечу Карабасил и његови саиграчи играли су 1:1.

Домаћин је био бољи у првом полувремену, а до вођства је стигао у финишу тог дијела игре. Хисар Али је одлично прошао иза леђа одбране репрезентације Црне Горе, да би затим погодио супротни угао за вођство

У другом полувремену момци селектора Радована Каваје заиграли су конкретније, а резултат боље игре био је изједначујући гол у 75. минуту Максима Ђукића за коначних 1:1. Два минута пред изједначење, пречку је погодиоВаслије Бабовић на центаршут Марка Поповића.

У првом сусрету 14. јуна репрезентација Црне Горе је играла у саставу: Фатић, Глобаревић (од 46. минута Поповић), Мугоша (од 73. Јокић), Мартиновић (од 73. Мараш), Бишевић (од 46. Љутица), Костић (од 46. Никчевић), Влаховић (од 46. Јауковић), Реџепагић (од 46. Барјактаревић), Ђурић (од 46. Бабовић), Карабасил (од 46. Крушчић), Којић (од 46. минута Ђукић).

У другом сусрету репрезентација Црне Горе јуче је поражена резултатом 2:0. Прије примљених голова наши млађи кадети имали су двије одличне шансе, које нијесу искористили. У 12. минуту Матија Никчевић је са неколико метара шутирао поред гола, док је у 26. чувар мреже домаћих Давид Илоски одлично реаговао приликом шута Андреја Костића.

Казна за промашаје стигла је у првом минуту судијске надокнаде првог полувремена, када је Лука Атанасовски погодио мрежу Василија Божовића. Коначан резултат поставио је у 63. минуту Хисар Али, који је послије гужве у шеснаеастерцу Црне Горе погодио мрежу голмана Божовића испоставило се за коначни резултат.

У другом сусрету  репрезентација Црне Гора је играла у саставу: Божовић, Јокић (од 66. минута Мартиновић), Барјактаровић (од 66. Реџепагић), Мугоша, Мараш (од 66. Карабасил), Бабовић (од 66. Ђурић), Костић (од 62. Крушчић), Ђукић (од 62. Којић), Никчевић (од 62. Влаховић), Поповић (од 62. Глобаревић), Љутица (од 62. Бишевић).

– Двомеч са Сјеверном Македонијом послужио нам је да провјеримо снаге са којима тренутно располажемо. У принципу, задовољан сам већином приказаног. Углавном смо играли добро, контролисали дешавања на терену, али је резултат изостао и то је једна од негативних ствари. Примали смо голове из прекида, на чему морамо да радимо у наредном периоду, а и дешавале су се неке грешке које не смијемо да понављамо. Неки играчи који су ту били први пут су задовољили и мислим да ћемо у наредном периоду додатно напредовати – рекао је селектор Радован Каваја.

Својом игром у Скопљу задовољан је млади Новљанин Вук Крабасил.

– Дебитант сам и сигурно да смо и ја и сви моји нови другари дали све од себе да поставимо што бољи резултат. Игра је много боља од постигнутих резултата. Ово искуство биће ми подстрек за нови рад у екипи Будве. Подсјећам, у овом клубу сам од јануара ове године, а до тада носио сам дрес Игала у селекцијама за петлиће и пионире, казао је Вук.