FUDBAL: IGALO OSTALO BEZ BODOVA

U derbi susretu 8. kola Druge fudbalske lige hercegnovski drugoligaš „Igalo“ na svom terenu poraženo je od „Jedinstva“ iz Bijelog Polja.

U nervoznoj i pomalo gruboj utakmici gdje su prednjačili igrači gostiju fudbaleri „Jedinstva“ su postigli jedini gol i osvojili važne bodove za priključenje vrhu tabele. Bjelopoljaci su poveli u 9. minutu poslije izvedenog kornera. Izvrsnim skokom i šutem glavom Momčilo Dulović pogodio je mrežu domaćih pored zatečenog golmana Bjelice i neoprezne odbrane „Igala“.

Do kraja utakmice nije bio promjene rezultata. Gosti su umješno „trošili“ vrijeme. U 48. minutu takođe posle kornera glavom je odlično šutirao Đorđije Cvijović , ali preko gola. Jedinu šansu za izjednačenje rezultata imao je u 66. minutu Miloš Perović ali je odličnom intervenciom golman Šaban Kolić sačuvao svoju mrežu i svom timu obezbjedio pobjedu.

U drugom minutu nastavka prvog poluvremena posle duela Koraća i Argetinca Nelsona Kordobe teže je povređen domaći fudbaler i on je završio u risanskoj bolnici i van je životne opasnosti.

Igalo u naredna tri kola očekuju gostovanja, a prvo u subotu u bokeljskom derbiju sa „Bokeljom“ u Kotoru. Ostali rezultati. Arsenal-Cetinje 2:0, Mladost-Bokelj 2:1, OFK Titograd- Grbalj 1:1 i Kom –Berane 0:3.

Tabela: Arsenal 18, Jedinstvo 17, Bokelj i Berane 16,Mladost 11,Igalo i Kom po 10,Cetinje 7, OFK Titograd 4 i Grbalj 3 boda.