Фудбал: Гушић враћа стари сјај

ФК Игало 1929

Петар Гушић, тренер Игала, успјешно је стартовао на тој дужности у данас одиграном засталом сусрету 29. кола са ОФК Титоградом у Подорицу. У дуелу са фењерашем „Игало“ је било убједљиво 5:2(2:1).

„Игало“ је послије вођства домаћих голом Дражена Ајковића, из пенала у 14. минуту, у наставку доминирало, током цијеле утакмице. Милош Грбић у 32. минуту није искористио казнени ударац, али четири минута касније Аргентинац Нелсон Кордоба погодио је мрежу голмана Филипа Росандића. У 40. минуту Бојан Биговић крунисао је добру игру „Игала“ вођством.

Тек што је почело друго полувријеме Милош Перовић је повећао предност на 3:1. У 49. минуту Игало је имало предност од 4:1 а стријелац је био домаћи играч Лука Божовић који је погодио сопствену мрежу. Из новог казненог ударца ОФК Титоград је голом Лазара Вучићевића смањило предност екипе из Херцег Новог на 4:2, да би Милош Перовић 75. минуту поставио коначних 5:2.

Ово је друга побједа “Игала” у другом дијелу првенства када су 6. марта побиједили управо ОФК Титоград 1:0 на Солилима.

Након овог кола, Игало има 36 бодова и налази се на 6. мјесту.

У засталим утакмицама овог кола, данас је у дербију лидер Јединство побједио у Подгорици „Ком“ 3:0, а „Беране“ – ОФК Младост ДГ 2:1.

У суботу, у 30. колу у бокељском дербију, од 16 сати на  Солилима фудбалери   „Игала“ играју са екипом „Арсенал“ из Тивта.