Спорт

Филип Радовић побједник турнира у Пекингу, Лука Бакић у четвртфиналу

Црногорски стонотенисер Филип Радовић освојио је Елит турнир у Пекингу, чиме је обезбиједио пласман на Свјетско првенство које ће се од 13. до 19. новембра одржати на Тајланду.

Радовић је у финалу категорије С10 побиједио Француза Матеа Бохаса резултатом 3:0 (11:4, 12:10 и 11:5). Претходно је у полуфиналу савладао Шпанца Марлона Лопеза са 3:2 (10:12, 3:11, 11:8, 11:8 и 11:8), надокнадивши заостатак од два сета. До завршнице је стигао као првопласирани у групи, након што је побиједио Кинеза Лиана Хаоа са 3:1 (11:5, 11:4, 8:11 и 11:6) и Јапанца Нориакија Какиту са 3:0 (11:9, 11:5 и 11:6). Турнир у Пекингу је четврти који је Радовић освојио ове године, након успјеха у Владиславову, Лињану и Подгорици.

Други црногорски представник, Лука Бакић, наступ је завршио у четвртфиналу, чиме је такође близу пласмана на шампионат свијета. Бакић је освојио прво мјесто у трећој групи. Након уводног пораза од Ивана Карпова из Русије са 3:1 (11:7, 11:6, 8:11 и 11:9), уписао је двије побједе против Шпанца Марлона Лопеза 3:0 (11:4, 11:9 и 11:8) и Кинеза Рунтаа Хуа 3:0 (11:8, 11:4 и 11:6). У четвртфиналу га је зауставио Кинез Лиан Хао резултатом 3:0 (11:7, 11:6 и 11:9).

Црногорски тим у Пекингу предводили су тренери Марко Јевтовић и Чедомир Дамјановић. Овим наступом Радовић и Бакић су завршили квалификациони циклус, а до закључивања ранг листе 31. јула преостала су још три турнира на Тајланду и у Казахстану, на којима црногорски репрезентативци неће учествовати.

Слични текстови

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Back to top button