Sport

Filip Radović pobjednik turnira u Pekingu, Luka Bakić u četvrtfinalu

Crnogorski stonoteniser Filip Radović osvojio je Elit turnir u Pekingu, čime je obezbijedio plasman na Svjetsko prvenstvo koje će se od 13. do 19. novembra održati na Tajlandu.

Radović je u finalu kategorije S10 pobijedio Francuza Matea Bohasa rezultatom 3:0 (11:4, 12:10 i 11:5). Prethodno je u polufinalu savladao Španca Marlona Lopeza sa 3:2 (10:12, 3:11, 11:8, 11:8 i 11:8), nadoknadivši zaostatak od dva seta. Do završnice je stigao kao prvoplasirani u grupi, nakon što je pobijedio Kineza Liana Haoa sa 3:1 (11:5, 11:4, 8:11 i 11:6) i Japanca Noriakija Kakitu sa 3:0 (11:9, 11:5 i 11:6). Turnir u Pekingu je četvrti koji je Radović osvojio ove godine, nakon uspjeha u Vladislavovu, Linjanu i Podgorici.

Drugi crnogorski predstavnik, Luka Bakić, nastup je završio u četvrtfinalu, čime je takođe blizu plasmana na šampionat svijeta. Bakić je osvojio prvo mjesto u trećoj grupi. Nakon uvodnog poraza od Ivana Karpova iz Rusije sa 3:1 (11:7, 11:6, 8:11 i 11:9), upisao je dvije pobjede protiv Španca Marlona Lopeza 3:0 (11:4, 11:9 i 11:8) i Kineza Runtaa Hua 3:0 (11:8, 11:4 i 11:6). U četvrtfinalu ga je zaustavio Kinez Lian Hao rezultatom 3:0 (11:7, 11:6 i 11:9).

Crnogorski tim u Pekingu predvodili su treneri Marko Jevtović i Čedomir Damjanović. Ovim nastupom Radović i Bakić su završili kvalifikacioni ciklus, a do zaključivanja rang liste 31. jula preostala su još tri turnira na Tajlandu i u Kazahstanu, na kojima crnogorski reprezentativci neće učestvovati.

Slični tekstovi

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Back to top button