EP: Vaterpolo reprezentacija Crne Gore petercima pobjedila Francusku

Na startu Evropskog prvenstva u A grupi u Dubrovniku vaterpolo reprezentacija Crne Gore postigla je pobjedu poslije drame, i peteraca, protiv dobre reprezentacije Francuske 20:19 (2:4, 2:1, 3:2, 3:3, 10:9).  Izabranici Vladimiri Gojkovića su jurili rezultat, dok je protivnik u većem dijelu utakmice imao prednost.

Poslije prvog vođstva Crne Gore od 2:1 Francuzi su diktirali tempo igre dok je selekcija Crne Gore bila vrlo loša što su iskorstili “galski pijetlovi” i serijom 3:0 preko Kruzije, Marzuka i Bjorka poveli 4:2.. Kapiten Petar Tešanović jedini je bio na visini zadatka u prvom poluvremenu odbranio nekadašnjem reprezentivcu Crne Gore Kruziji peterac. Vladan Spaić je smanjio rezultat na 3:4.Marzuki je bio strijelac za 5:3. Matković je sa dva igrača više smanjio na 4:5.

Početkom treće četvrtine , Matković je još jednom zatresao mrežu Francuza za 5:5. Nedugo zatim, uslijedila je nova kontra Crne Gore, a Mačić je pogodio za 6:5. Kruzija je doneo izjednačenje, a Perković pogodio za 7:6. Tomas Vernu je donio novo izjednačenje 7:7. Do kraja ove četvrtine , mreže su mirovale. U poslednjem dijelu utakmice reprezentacija Francuska je u režiji Tomasa Vernua koji je na gruškom bazenu pružio vrhunsku partiju , još jednim silovitim šutem pogodio za prednost od 8:7. Već u sledećem napadu Averka je bio precizan  8:8. Kruzija je savladao Tešanovića za 9:8. Situacija po Crnu Goru je postala dramatična posle gola Ferstapena za 10:8.

U finišu regularnog dijela golman Tešanović drži svoju reprezentaciju u igru Matković je smanjio na 9:10, a Ukropina je pogodio za 10:10. Mreže su mirovale do kraja meča, pa je uslijdio dugi penal rulet. Koji je pripao reprezentaciji Crne Gore pošto je Tešanović odbranio peterac. Kruziji a Ukropina postigao pogodak za dva boda

Strijelci za Crnu Goru i su: Dušan Matković tri, Miroslav Perković dva, Kanstantins Averka, Aljoša Mačić, Vlado Popadić, Aleksa Ukropina, Vladan Spaić po jedan. Petar Tešanović je imao 11 odbrana. Kod Francuske, Tomas Vernu je postigao četiri, Ugo Kruzija tri, Mehdi Marzuki dva i Bjork gol.

Strijelci iz peteraca:Vidović,,Perković,,Popadić,Brguljan i Ukropina po 2 za Crnu Goru , a Vernu 4,Živković i Marzuki po 2 i Kruzija jedan za Francusku

U derbi susretu ove grupe u Dubrovniku u prvom kolu Hrvatska je pobjedila 14:12 reprezentaciju Španije na peterce pošto je u regularnom dijelu rezultat bio 9:9.

Crna Gora se za dva dana sastaje sa Španijom, dok će 8. januara odmjeriti snage sa Hrvatskom.