EP: Crna Gora u četvrtfinalu, i na SP u Dohi

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore je večeras u Zagrebu u osmini finala Prvenstva Evrope pobjedila reprezentaciju Njemačke 10:5 (3:1, 3:2, 4:1, 0:1)  izborivši četvrfinale, ali i vizu za Svjetsko prvenstvo u Dohi (Katar) sredinom februara, koja daje veće šanse da se izbori nastup za Olimpijske igre u Parizu ovoga ljeta.

Osim početnog gola Njemačke preko Denisa Streleckog, rivali nisu bili u prilici da ugroze Tešanovića, kasnije Lazovića, jer je četa Vladimira Gojkovića, iako bez kažnjenih Vlada Popadića i Vladana Spaića, nametnula svoj ritam, povela 3:1, 6:3 i u trećoj četvrtini 4:1 i riješila pitanje pobjednika. U poslednjoj četvrtini Crna Gora nije postigla ni jedan gol, a Lazović koji je zamjenio kapitena Tešanovića, primio je jedan pogodak, ali u duelu gdje je Crna Gora bila duplo bolja nije bilo dileme ko će u četvrtfinale.

Strijelci za Crnu Goru: Aleksa Ukropina tri, Kanstantin Averka dva, a po jednom su se u strijelce upisali: Vasilije Radović, Dušan Matković, Miroslav Perković, Jovan Vujović i Marko Mršić. Petar Tešanović je imao pet, a Dejan Lazović dvije odbrane.

Za Njemačku je tri gola postigao Denis Strelecki, a dva Zoran  Božić.

U četvrtfinalu Petar Tešanović i saigrači u petak igraju sa reprezentacijom Italije.

U drugom večerašnjem susretu osmine finala Srbija je pobjedila Francusku 14:10 i u četvrfinalu je čeka okršaj sa Mađarskom. Sutra u osmini finala igraju Grčka – Holandija  i Rumunija – Gruzija.