DŽUDO KUP MIMOZE:SVETKOVINA KOJOJ SE DIVI REGION

U Sportskom centru Igalo u organizaciji Džudo kluba “Igalo”juče je održan 39. Međunarodni džudo Kup mimoze.Takmičenje je otvorio predsjednik Skupštine opštine Herceg Novi Ivan Otović koji je istakao da nakon godinu pauze zbog korona virusa slijedi povratak džudoa na 39 Kupu mimoze.

-To je svetkovina kojoj se divni region, kazao je Otović.

Pobjednik ovog takmičenja po tradiciji je džudo klub “Akademik” (Nikšić), drugi je “Fajter “ iz Obrenovca, a treće mjesto je pripalo je ekipi “Apolon” iz Maribora. To su ekipe koje imaju najviše zlatnih medalja što je novi kriterijum Džudo saveza Crne Gore za određivanje plasmana.

Po uzrasnim kategorijama u konkurenciji poletaraca i poletarki najbolji su bili džudisti “ ekipe “Fajter” iz Obrenovca.

U konkurenciji poletaraca najuspješnija je bila ekipa “Šampion” iz Kotora, kod poletarki pehar je otišao u Kraljevo ekipi “Partizana”,

Kod mlađih pionira i pionirki pobjednik je “Akademik” Nikšić a kod starijih pionira i pionirki najuspješniji je bio džudo klub “Apolon “Maribor.

Domaćin džudo klub “Igalo” na svom turniru osvojio je pet medalja. Prvo mjesto i zlatna medalja pripala je Nikolini Kokot u konkureciji mlađih pionirki u kategoriji do 40 kilogama. Drugo mjesto i srebrena medalja pripala je Strahinji Murišiću u konkurenciji mlađih pionira u kategoriji do 31 kilogram. Treća mjesta i bronzane medalje osvojili su poletarci Kosta Ćipranić, Mihaila Kokot u kategoriji do 21 kilogram i Vuk Sjekloća u kategoriji do 40 kilograma. Natalija Braunović u većoj težinskoj kategoriji, osvojila je bronzu.

Ovaj turnir je još jednom potvrdio vidan napredak džudoa. Najvažnije je da su nam se djeca vratila u dvorane nakon pandemije korone.

Od 39 turnira ovo mi je 33 put da dolazim u Herceg Novi. Nekad je bilo više a nekad manje dobrih rezultata. Ja sam ovog puta doveo 40 djece i osvojili smo ekipno drugo mjesto. Iduće godine za jubilej stižemo u većem broju kazao je za naš portal poznati džudo radnik iz Obrenovca Rade Marković trener ekipe “Fajter”.

Oduševljenje nije krio ni Danilo Baucal trener “Apolona” iz Maribora čija je ekipa osvojila treće mjesto

-Prvi put smo dolšli u Crnu Goru na ovaj prestižni međunarodni turnir za mlađe kategorije. U Igalu sam doveo 15 takmičara. Osvojili smo treće mjesto ekipno i sigurno dugo ćemo se sećati ovog turnira. Osvojili smo dosta medalja i jedan pehar.

Korona je u minule dvije godine ostavila veliki trag. Nama je najbliža Hrvatska.

-Često smo i na turnirima u Italiji i Austriji. Sad smo stigli u Crnu Goru i obećavam  češće boravke u Herceg Novi i Boku.  Upostavili smo saradnju sa ljudima iz klubova ove sredine.

U maju organizujeu veliki međunarodni turnir koji je u kalendaru Džudo saveza Slovenije

– Biće održan i međunarodni džudo kamp. Pet ekipa iz Crne Gore najavilo je dolazak među njima su Katarina i Svetozar Mustur sa svojim takmičarima iz Igala istako je Baucal trener “Apolona”.