Dupla kruna bez izgubljenog seta

Odbojkašice Herceg Novog osvojile su drugu titulu prvaka Crne Gore. Ekipa trenera Milorada Krunića pobjedila je u trećoj finalnoj seriji plej ofa Luku Bar 3:0 (25:22,25:22 25:21).

Za sat i 30 minuta igre  odbojkašice Herceg Novog prišila su drugu šampionsku zvjezdicu na svoje dresove i potvrdile sve ovogodišnje rezultate gdje nije izgubljen ni set. Iako je bio maksimalan rezultat, nije bilo glatko jer rival ekipa Luka Bar je  bila dostojna finala. U drugom setu došlo je do povrede Diane Balai  i to se osjetilo u igri šampiona. Gošće su vodile 14:10 ali domaće su se znalački odbranile ne dozvolivši da se izgubi set. U trećem  setu  Herceg Novi vodi 11:1 pa u drugom dijelu ušle su i djevojke koje su ređe igrale da bi Ralitsa Vasileva  postigla svoj 17. poen za konačnih 25:21. Uz iskusnu Bugarku odlična je bila Dijana Vuković sa 12 poena.

Darija Čabonenko postigla je 6, Marija  Vongova sa 5, Oksana Jakušina i Nikolina Lisičić po 3 , Diana Balai  i Ana Marija Jonjev sa po 1 poenom. Ekipa Luke Bar  imala je 25 grešaka. U redovima Luke Bar najbolja je bila kapiten Dušanka Petrović sa 10 i Kristina Božović sa 8 poena.

Pehar igračicama Herceg Novog uručio je generalni sekretar OSCG, Ivan Bošković, a zlatne medalje predsjednik opštine Stevan Katić i predsjednik Skupštine OSCG Milan Franović.