Drugi trofej Kupa Crne Gore u vitrinama ŽOK Herceg Novi

(Фото: odbojka.me)

Odbojkašice Herceg Novog uspjele su da odbrane trofej Kupa Crne Gore, pošto su u finalu u SC “Nikoljac” u Bijelom Polju pobijedile Luku Bar 3:0 (25:21, 25:14, 25:19).

Šampion je na taj način drugi put u istoriji kluba osvojio Kup Crne Gore i još jednim sjajnim izdanjem najavio odbranu trofeja u Superligi, a time i napad na novu duplu krunu.

Herceg Novi je opravdao ulogu favorita, mada je u prvom setu djelovalo je da će finale biti neizvjesno. U nastavku utakmice Novljanke su diktirale ritam i sa lakoćom stigle do trijumfa.

Kapiten Ralica Vasiljeva sa 16 poena predvodila je Herceg Novi do pobjede. Dijana Vuković osvojila je 13, dvocifrena je bila i Oksana Jakušina sa 10 poena. Marija Vonogova je uzela osam, Darija Čabonenko šest, Diana Balai četiri i Lara Jovović i Tijana Tvrdišić po jedan poen. Ekipa  Luke Bar imala je 24 greške-.

Kod Baranki dvocifrena je bila samo Kristina Božović sa 10 poena. Kapiten Dušanka Petrović je osvojila sedam, Vitorija Fereira šest, Tijana Kruta pet, Iva Pepđonović i Marija Nikezić po četiri, a Palina Šlestar jedan poen. Ekipa Herceg Novog imala je 20 grešaka.