Кадетска ватерполо репрезентација друга на Ускршњем турниру у Напуљу

Побједом над селекцијом Хрватске резултатом 9:6 вечерас у Напуљу, кадетска ватерполо репрезентација Црне Горе (играчи рођени 2009. године и млађи) на јаком међународном  Ускршњем турниру освојила је друго мјесто.

Хрвати су повели 2:0, а изабраници Ненада Вуканића изједначили су на 2:2 у другој четвртини. Хрватска је поново имала предност од два гола разлике (4:2), али је до полувремена Црна Гора стигла до новог изједначења (4:4).

У трећој  четвртини  Црна Гора води 6:4 и то водство није испуштала до краја меча, чиме је уписана трећа побједа у Напуљу.

Стријелци за Црну Гору: Данило Рогановић 3, Стефан Вранеш 2, Данило Савовић, Сава Стаматовић, Љубо Сијерковић и Андреј Дурутовић по гол.

За најбољег играча турнира проглашен је Андреј Дурутовић.

На старту турнира Црна Гора је поржена од домаћина Италије 11:8, која је освојила прво мјесто, у другом колу побјеђена је Мађарска 14:6 и јутрос репрезентација Србије 15:11.