Dobro jutro, Herceg Novi!

Prvi, a bilo bi dobro da bude i poslednji ljetni požar o kome smo govorili juče, na sreću je pod kontrolom, ali priča na koju podsjeća ostaje aktuelna.
Priroda nas opomene, ponekad grubo, koliko smo u odnosu na nju uprkos svemu nemoćni. Jedan udar groma dovoljan je da vatra, planina, šuma, pokažu svoju silinu, neosvojivost, neprohodnost. S druge strane, nevolja i opasnost podsjete na onu ljepšu stranu – na ono što u miru zaboravimo, ali kad zagusti sjetimo se i okupimo i pomognemo pružimo ruku jedni drugima, pokažemo ono najbolje u nama. Naša poruka jutros je poruka zahvalnosti svima koji su bili ili su još na terenu, zahvalnosti za solidarnost svima. Nek im ovaj dan donese predah, neka svima bude miran ali i putokaz – da je više dobre volje među ljudima.
Dobro jutro, Herceg Novi!




