Crnoj Gori šanse, Amerikancima polufinale

Omladinska vaterpolo reprezentacija Crne Gore ostala je bez šanse da se bori za medalju na Svjetskom prvenstvu za uzrast do 20 godina u Bukureštu.

Izabranici trenera Petra Radanovića su danas u četvrtfinalu, poraženi u dramatičnom susretu od reprezentacije SAD 10:9 (4:3, 2:2, 3:2, 1:2) i igraće u razigravanju od petog do osmog mjesta sa reprezentacijom Italije.

Početak utakmkice nije nagovještvao loš kraj. Vujović i Sladović su donijeli su prednost za Crnu Goru od 2:0. Amerikanci su uzvratili i prvih osam minuta utakmice riješili u svoju korist.

Tokom druge četvrtine odbrane obje reprezentacije su bile znatno bolje. Amerikanci preko odličnog Doda povećavaju prednost na 5:3, Vujović je šraubom smanjio na 4:5. U poslednjih 60 sekundi ovog dijela igre, Mekfralend je bio precizan za 6:4, a kapiten Mršić je smanjio, kao i u prvoj četvrtini, na 5:6.

Amerikanci u drugom poluvremenu nastavljaju sa dobrom igrom. Efikasni Dod povećao je na 7:5, a Stupar smanjio na 6:7. Dok reprezentivci Crne Gore imaju problema sa igračem više, Amerikci stiču prednost od 9:7.

U poslednjoj četvrtini, poslije serije promašaja na obje strane, SAD su nešto više od četiri minuta prije kraja, kada je Lihti realizovao igrača više za 10:7 praktično riješili ishod utakmice. Uslijedila su dva brza gola u režiji Mršića, pa je Crna Gora dva minuta prije kraja bila na minus jedan – 9:10.

Strahinja Gojković imao je priliku za izjednačenje, ali lopta odbijena od prečke ostala je nazamišljenoj gol liniji. Radanovićevi puleni su imaju još jednu šansu 26 sekundi prije kraja, ali je i Lazar Vukićević pogodio prečku i uslijedio je poraz i oproštaj od priželjkivanog polufinala.

Strijelci za Crnu Goru bili su: Marko Mršić pet, Jovan Vujović dva, Matija Sladović i Danilo Stupar po jedan.

Prevagu na tasu selekcije SAD donijeli su Rajder Dod sa četiri, odnosno Ben Lihti i Grej Karson sa po dva gola.