Crnogorske odbojkašice ubjedljive u Igalu

Crnogorske odbojkašice pobijedile su večeras u Igalu selekciju Portugala u prvom od  dva meča za plasman na završni turnir Srebrne lige, 3:0 (25:21, 25:23 i 25:22. Pobjedom protiv Portugala  definitivno su osigurale  plasman u polufinale.

Do pobjede su došle nakon 67 minuta igre. Portugalke, favoritkinje grupe, izgubile su samo set u prethodna četiri meča, upravo od naše selekcije, u Portu 3:1 (25:17, 20:25, 25:18, 25:16).

Bila je to sjajna partija ekipe selektora Milorada  Krunića koja je „slomila“  odličnu ekipu  „Portugalije  i obezbjedila zavšni turnir CEV Srebrene Grupe  u Gracu gdje će  od 25. do 27. juna učestovati pored Portugalije i Estonija i domaćin Austrija iz druge grupe.

Sva tri seta bila su neizvjesna   na momente i dramatična. Ni jedna reprezentacija nije imala znatnu prednost  i rezultat se mijenjao u korist  jednog ili  drugog sastava. Rivali su stizali prednost protivnika  ali Melisa Cenović i saigračice  lomile su rivala u završnici  ne dozvoliši gošćama da dobiju ni  jedan set.

Poslije zaista sjajne partije  od prvog do poslednjeg minuta, posebno su se istakle Dijana Vuković sa 20, Danijela Džaković sa 10 i Mina Dragović sa osam osvojenih poena. Ostali poenteri su Katarina Budrak 5, Saška Đurović 4,Tijana Tvrdišić 3, Marija Šušić i Nevena Vukčević po poen. Reprezentacija  Portugalije imala je 9 grešaka.

-Čestitke mojoj selekciji  na velikoj pobjedi. Drago mi je da smo od prvog do zadnjeg seta vjerovali da možemo i nismo odustajali. Skoro svi setovi su u nekim momentima djelovali da su izgubljeni, nismo gubili snagu, u jednom momentu čak je i prestala biti važna taktika, bilo je važno samopouzdanje i motiv koji smo davali jedni drugima da izguramo do kraja seta i da možemo dobiti utakmicu. Portugal je do danas slovio za glavnog favorita za osvajanje Evropske lige, međutim, posle ove naše pobjede nadam se da ćemo dobiti veliki vjetar u leđa i samopouzdanje za završni turnir. Što se tiče cijele akcije, ova pobjeda nam daje neki impuls da smo već na pravi način iskoristili tu akciju i počeli da igramo sa nekim ekipama koje su i po godinama na terenu i po iskustvu ispred nas. Još jednom čestitke stručnom štabu i curama, kazao je selektor Milorad  Krunić.

Radost i sreću posle velike pobjede  nije krila ni najbolja igračica utakmice  Dijana Vuković.

-Čestitam svojoj ekipi na nevjerovatnoj pobjedi. Mislim da smo pokazali da možemo da igramo i protiv favorita ako igramo na ovom nivou na kom smo igrale danas. Čekaju nas Farska Ostrva gdje moramo da dobijemo 3:0, iako smo preuzeli prvo mjesto, protiv Farskih Ostrva ulazimo kao favoriti gdje očekujemo pobjedu. Ovom prilikom pozivam publiku da nas podrži da idemo na finalni turnir sa još jednim trijumfom, rekla je Vuković.

Kapiten Melisa Cenović zadovoljna je što su došle do pobjede protiv jedne moćne ekipe.

-Ponosna sam što sam kapiten znatno mlađim djevojkama k čije vrijeme tek dolazi a sa novim selektorom Krunićem koji  sa nama radi tek drugu sezonu napravili smo pčobjedničku atmosferu i vjerujem da u Austriji na završnom turniru  imamo šta da kažemo, rekla je Cemović.

Naša odbojkaška reprezentacija slavila je  dva puta protiv Gruzije u Podgorici 3:0 (25:19, 25:9 i 25:16) i Tbilisiju 3:0 (25:14, 25:11 i 25:14) i selekcije Farskih Ostrva u Toršavnu 3:0 (25:9, 25:7 i 25:20).

Crna Gora će grupnu fazu zaključiti u petak duelom sa Farskim Ostrvima.