Crna Gora na krilima Radovića pobjedila na startu

wpolo.me

Reperzentacija Crne Gore je večeras uspješno startovala u Podgorici na kvalifikacionom turniru Svjetskog kupa u vaterpolu pobjedivši reprezentaciju Gruzije 13:12 (1:3, 5:5, 3:0, 4:4).

Selekcija Vladimira Gojkovića počela je susret u velikom grču. Bez ideje u napadu, sa puno grešaka u odbrani što su iskoristili Jelača, Vasić i Šušiašvili. Jedini gol za domaće postigao je Dušan Matković iz peterca. U drugoj četvrtini Vasilije i Đuro Radović su izjednačili na 3:3. Gruzija golovima Jelače i Šušiašvilija ponovo ima dva gola prednosti. Uzvratili su Savo Ćetković i Đuro Radović za novo izjednačenje (5:5). Do kraja poluvremena Gruzija ima novu prednost (8:6).

U trećoj četvrtini najbolja igra reprezentacije Crne Gore, Averka smanjuje prednost. Gruzijci imaju stativu, Perković poravnava rezultat na 8:8. Prije poslednje četvrtine gol je postigao i Danilo Radović iz penala za prvo vođstvo svoje selekcije.

U poslednjih osam minuta selekcija Nenada Stanojevića se ne predaje. Šušiašvili sa dva gola donosi prednost Gruziji 10:9. Matković izjednačava rezultat. Vasilije Radović po drugi put donosi prednost svojoj selekciji, a izjednačava Akvlediani, ali povratnik u reprezentaciju Đuro Radović donosi novo vođstvo koje Gruzijci anuliraju. Dušan Vasić izjednačava, a Đuro Radović je svojim četvrtim golom obradovao saigrače i navijače na bazenu Morača ali i one uz TV ekrane.

Strijelci za Crnu Goru su: Đuro Radović četiri, Vasilije Radović, Dušan Matković i Kanstanin Averka po dva, Savo Ćetković, Miroslav Perković, Danilo Radović po jedan.

Kod Gruzije, najefikasniji su bili Dušan Vasić i Nika Šušiašvili sa po tri, odnosno Besarion Akvlediani i Marko Jelača sa po dva gola.

U ostalim utakmicama na turniru u Podgorici, Srbija je pobjedila Australiju 10:6, dok je Španija bila bolja od Grčke 11:8.

Sutra u drugom kolu igraju Crna Gora i Španija, odnosno Gruzija i Australija. Slobodne su selekcije Srbije i Grčke.