Članovi STK Novi uspješni na turniru „Herceg Novi open„

Završen je četvrti Stonoteniski turnir „Herceg Novi open 2023„ u organizaciji STK „Novi“. Na turniru se takmičilo oko 200 takmičara iz Srbije, Mađarske, Hrvatske, BiH, Rusije, Ukrajine, Albanije i Crne Gore. Po broju prijava i po rejtingu riječ je o jednom od najprestižnih turnira u regionu za sve kategorije (od najmlađih kadeta do apsolutne kategorije) koji je privukla i visoka novčana nagrada od 3000 eura podijeljena u osam kategorija.

U muškoj konkurenciji  pobjednik je hrvatski internacionalac Frane Kojić iz STK “Zagreb” koji je u finalu bio bolji od Miha Simovića STK “Libertas” (Dubrovnik) 3:1. Hrvatski  takmičari u polufinalu su pobjedili crnogorske reprezentivce Filipa Radulovića i Filipa Radovića, članove (STK Novi) koji su odmah po zavšetku Igara Malih zemalja Evrope na Malti gdje su osvojili treća mjesta i bronzane medalje, stigli da uveličaju rejtig turnira koji organizuje njihov klub.

U ženskoj konurenciji pobjednica turnira je Emina Hadžiahmetović iz Sarajeva, a u finalu je pobjedila reprezentivku Srbije Radmilu Tominjak. Bronzane medalje pripale su Jeleni Mrđen iz Sarajeva i Blanki Erdelji iz Mađarske.

Član STK Novi Jakša Krivokapić osvojio je zlatne medalje u kadetskoj i omladinskoj konkurenciji. U finalu za kadete bio je bolji od Arona Konija iz Albanije.

Kod kadetkinja  prvo mjesto je pripalo Ani Sladoje iz BiH, druga je Anastasija Vujović iz ekipe Budima, treća mjesta i bronzane medalje su osvojile Kristina Šebek (Budućnost) Blanka Grdelji.

Kod mlađih kadetkinja prvo mjesto pripalo je Anastasiji Vujović iz Beranskog “Budima” koja je u finalu pobjedila Miu Živanović STK Valdanos (Ulcinj), treća mjesta i bronzane medalje pripale su Kalini Božović (“Budim”) i Katarin i Lari Franeti  “Valdonos”).

Milan Vučetić u konkurenciji  do 13 godina iako je mlađi četiri godine osvojio je treće mjesto. U Vučetićevoj kategoriji prvo mjesto je pripalo Albinu Lamaju iz Albanije, drugi je Smail Resul sa Kosova, a pored Vulčetića treće mjesto je pripalo Franku Tonići iz Hrvatske, a bronzana medalja pripala je i 11- godišnjem Urošu Mrkajiću u njegoj kategoriji. U ovom uzrastu prvo mjesto je pripalo Marvinu Gjoti (Albanija),  drugi je bio Maksim Konona. U ženskoj konkurenciji pobjednica je bila Kalina Božović, druga Lara Franeta i treća Dara Pamuklić.

Promoter turnira je bio bivši Evropski i Svjetski šampion Vladimir Samsonov iz Bjelorusije, stanovnik Tivta.