
Deveta redovna sjednica Skupštine opštine Herceg Novi ostala je bez epiloga. Nakon što nije izglasan zaključak da se odluka o imenovanju Olivere Doklestić za izvršnog direktora Vodovoda vrati na ponovno razmatranje Odboru direktora, odbornici Demokratske Crne Gore i Nove srpske demokratije napustili su sjednicu lokalnog parlamenta, te nije bilo kvoruma za dalji rad. Odbornica Građanskog pokreta „Idemooo!“ Olivera Doklestić najavila je podnošenje krivičnih prijava protiv kluba Demokrata i predsjednika Opštine Stevana Katića.
Nakon kraće rasprave uslijedila je duža pauza za konsultacije u vladajućoj koaliciji. Odbornik Demokratske Crne Gore Zoran Lazarević predložio je usvajanje zaključka koji bi vratio odluku Odboru direktora na ponovno razmatranje i usklađivanje sa Zakonom o privrednim društvima i pravosnažnom presudom Osnovnog suda.
Međutim, zaključak nije usvojen, jer je 12 odbornika glasalo protiv, 10 za, dok je sedam odbornika bilo uzdržano.
Odbornik Nikola Samardžić informisao je da je ovaj odbornički klub obavio više konsultacija sa pravnicima zaposlenim u Vodovodu, kojima nije sporno usklađivanje ove odluke sa novim Zakonom o privrednim društvima.

– kao Klub odbornika Demokratske Crne Gore, napustićemo dalje zasjedanje i glasanje o ovoj odluci, jer je ovo za nas pravno nasilje. Imamo stavove svih pravnika. Željeli smo da se odluka vrati Odboru direktora, da donese odluku kao što je sud presudio. Mi ćemo napustiti dalje zasjedanje. Bez nas ima 25 odbornika u Skupštini, mogu da se skupe da izglasaju. Ako je problem, mi nećemo da glasamo za ove stvari – poručio je on.
Odbornik Dejan Stojadinović istakao je da Skupština opštine Herceg Novi ima i moralnu i profesionalnu odgovornost prema dr Oliveri Doklestić.

– Trebalo je to da se završi danas. Neće se završiti. Svakako, ovo što su oni tražili potpuno nema smisla, zato što sutra glasamo za neke druge statute i neke druge upravne odbore. To je sve jedna priča koja bi išla u nedogled, ali jednostavno vidimo kakav je odnos Demokrata prema ovom gradu i prema javnim preduzećima – smatra on.
Napuštanje zasjedanja odbornika Demokrata motivisalo je i odbornike NSD-a da učine isto, mada je odbornik Mitar Kisjelica kazao da bi ovaj odbornički klub podržao dr Oliveru Doklestić.

– Nećemo davati kvorum samo sa opozicijom. Dakle, mi uvijek stojimo na stavu da mora da se zna ko je vlast, ko je opozicija u gradu. Jednostavno, tako je za sve mnogo lakše. Na kraju krajeva, ni meni se, svakako, ni našem odborničkom klubu ne sviđa što se radi na ovaj način, ali, nažalost, tu smo gdje smo i mi jednostavno ne možemo ovdje da nastavimo. Svakako bismo glasali za gospođu Doklestić, i žao mi je što se sve ovoliko odužilo – istakao je Kisjelica.
Dr Olivera Doklestić je kazala da je jasno da jedna partija čitav mjesec opstruira rad Skupštine opštine.

– Hoću da kažem da su ovo stvari nepoštovanja suda i pravosudnog sistema, i da, da bi se izborili za pravdu i sprovođenje izvršnosti ovakve odluke, meni ostaje da podnesem krivične prijave protiv Kluba odbornika Demokratske Crne Gore, posebno protiv njihovog predsjednika Kluba odbornika, gospodina Nikole Samardžića, i predsjednika njihove partije, gospodina Stevana Katića u Herceg Novom – kazala je ona.
Na dnevnom redu devete redovne sjednice preostalo je usvajanje odluke Odbora direktora Vodovoda o imenovanju Olivere Doklestić za izvršnog direktora, kao i imenovanje novih članova Skupštine KK Primorje.
Već u petak odbornici će početi desetu sjednicu sazvanu u hitnom postupku, a na dnevnom redu biće izmijenjeni statuti privrednih društava čiji je osnivač opština.



