Атлетичару Перици Вучковићу два сребра на Првенству Црне Горе

На Првом дану 68. појединачнг атлетског првенства Црне Горе, Новљанин Перица Вучковић, члан Атлетског клуба Спарта из Подгорице освојио је двије сребрне медаље.

Вучковић се такмичио у тркама на 1500 и 3000 метара и у веома јакој конкуренцији у обје дисциплине заузео друго мјесто.

Трку на 1500 метара завршио је са временом 4 минута, 34 секунде и 95 стотинки, док је 3000 метара истрчао за 10 минута, 21 секунд 27 стотинки.

Државно првенство одржано је на атлетском стадиону СЦ “Тополица” у Бару у организацији Атлетског савеза Црне Горе, а под покровитељством Министарства спорта и младих.

Такмичење је окупило преко 100 такмичара из атлетских клубова: Јединство, Морнар, Лим, Сања, Орион, Рудар, Тара, Будућност, Джамп, Дионис, Подгорички маратон, Спарта, Зета 2012,  Ловћен, Темпо, Подгорица и Никшић. Ван конкуренције наступили су такмичари АК Војводина из Новог Сада.