Albatros poražen od Luke Bar u prvoj polufinalnoj utakmici

U prvom polufinalnom susretu Kupa Crne Gore  između Albatrosa i Luke Bar, gošće su sa maksimalnim rezultatom 3:0 (25:23, 25:19, 26:24) savladale prošlogodišnjeg finalistu.

U prvom setu domaći sastav je pružio dobru igru i u egal setu odbojkašice Luke Bar su dobile ovaj dio igre. U drugom setu gošće su na vrijeme napravile nedostižnu razliku i tako zatvorile drugi set. Treći set je pripao gostima ali tek na razliku jer i Taša Trajković i saigračice su imale nakon 68 minuta šansu da produže meč u četvrti set, ali iskusna Dušanka Petrović i saigračice nisu dozvolile domaćim igračicama da utakmicu uvedu u neizvjesnost.

Naefikasnija u pobjedničkom taboru je bila kapiten Dušanka Petrović sa 18, dok su Iva Pepđonović i Tijana Kruta sa po 13 poena i Kristina Božović sa 11 bile tas pobjede barske ekipe.

U timu Albatrosa Karolina Porhuska osvojila je 15 poena. Za ekipu Branke Obradović ostale poene su postigle: Anita Mirković 12, Viktorija Položevec 8, Taša Trajković 6, Jelena Bjelović 3, Iva Čurović 2, Kristina Tijanić i Bjanka Telesmanić po jedan poen. Ekipa Luka Bar imala je 18, a Albatros 17 grešaka.

Revanš susret Luka Bar i Albatos igraju 28. februara u Baru.