„AJKULE“ PORAŽENE OD ŠPANIJE

Crnogorski vaterpolisti poraženi su u drugom meču olimpijskog turnira u Tokiju od Španije rezultatom 8:6. Odličan nastup španskog golmana Danijela Lopeza i više pogođenih stativa i prečki presudilo je pobjednika. Španija je potvrdila kvalitet i ulogu jednog od favorita za zlato.

Selektor Vladimir Gojković kazao je da nisu koristili dobre šanse u prve dvije četvrtine.

-Imali smo loših momenata, ali prije svega nijesmo koristili dobre šanse u prve dvije četvrtine , kod zicera, poluzicera i možda je bio neki penal, ali ne želim da pričam da li je suđenje dobro ili nije dok ne pogledam snimak, Imali smo svoje prilike da meč držimo pod kontrolom. Iz toga smo krajem druge četvtine otišli u dva, tri gola minusa. Ali smo se i vratili, pokazali energiju, što nije bilo dovoljno. Moramo da popravimo situaciju u napadu, Vidjeli ste kako su jaki Španci, kako su nas zatvarali… Sve to smo očekivali i morali smo brže da igramo – poručio je Gojković.

Crna Gora je samo jednom, na početku meča, bila u vođstvu (1:0), a posljednji put uspjela je da izjednači srednom druge četvrtine (3:3).

Španija je sa tri uzastopna pogotka povela 6:3, početkom trećeg dijela meča. Crna Gora je smanjila na 6:5 i imala napad sa igračem više za izjednačenje, ali nije uspjela da ga realizuje.

Uslijedio je pogodak Španije za vođstvo od 7:5 uoči posljednjih osam minuta. Sve dileme oko pobjednika riješio je Martin Famera početkom posljednje četvrtine i svom timu donio vođstvo od 8:5.

Španski tim do pobjede vodili su Blaj Malarak, Alvaro Granados i Bernat Salahuža sa po dva gola, dok su se po jednom u listu strijelaca upisali Alberto Munariz i Martin Famera.

U crnogorskoj reprezentaciji Dušan Matković je postigao tri gola, Aleksandar Ivović dva, a jedan Stefan Vidović.

Novi derbi naše momke čeka za dva dana kada ćemo igrati sa Hrvatskom od 08:30.