ŽOK ALBATROS SLAVIO U PLJEVLJIMA

Odbojkašice Albatrosa slavile su protiv Rudara iz Pljevalja na gostujućem terenu rezultatom 3:0, po setovima 25:19; 25:23; 25:15.

Izabranice Branke Obradović pokazale su od starta veću želju za pobjedom i u rezultatski manje uzbudljivom meču, za svega 1 sat i 15 minuta savladale sasvim zasluženo domaćina OK Rudar.

Rudar, koji je nastupio bez najbolje odojkšaice Majde Čakar, nije imao puno izgleda protiv uigrane, razigrane i harmonične ekipe Albatrosa, koja je u sportskom centru ADA Plevlja odnijela sva tri boda za Herceg Novi.

U prvom setu, polako ali sigurno odbojkašice Albatrosa održavale su prednost i bez značajnijeg otpora pobijedile sa 25:19. Drugi set donio je malo neizvjesnosti kada je Rudar poveo sa 17:13, ali je serijom dobrih servisa Natalija Obradović preokrenula na 21:18, da bi se set završio 25:23. Treći set Novljanke su poput furije protutnjale i napravile prednost od čak 12 poena razlike, a konačan rezutltat iznosio je 25:15, odnosno 3:0.

Kod domaćina najviše se istakla Teodora Leovac sa 13 poena, Tamara Vučetić 9, Kristina Gazdić 5, Tatjana Smolović 4, Ana Marković 3 i Tijana Smolović 1 poen.

U ekipi Albatrosa najviše poena osvojila je Milana Samardžić Pecelj 18, zatim Aleksandra Ćirović 13, Natalija Obradović 8, Ilinka Samardžić Pecelj 6, Taša Trajković 5 i Andrea Dragović i Nikolina Lisičić po 1 poen. Odličnu partiju pružila je libero ekipe Albatrosa Anđela Kukobat.

Ovom pobjedu u 6. kolu i utakmicom manje, ekipa Albatrosa zauzima 3. poziciju sa 11 bodova, iza ekipa OK Luka Bar i OK Akademija, koje dijele prva dva mjesta sa 14 bodova.

U narednom kolu, na domaćem terenu, ekpa Albatrosa dočekuje ekipu OK Morača iz Podgorice, a utakmica je na programu narednog vikenda u Sportskom centru Igalo.