Zlatna medalja za Miomira Savića

U proteklih pet dana u Ulcinju održano je prvenstvo penzionera u šahu Crne Gore. Na takmičenju  na kojem je učestvovalo 36 takmičara  prvo mjesto i zlatna medalja pripala   je fide majstoru Miomiru  Saviću kapitenu ŠK „Herceg Novi“  sa 7 osvojenih poena iz 9 odigranih kola.

Drugo mjesto i srebrenu medalju je  osvojio  je Nikola Bajković iz Budve  sa 6,5 poena koliko je  na trećem mjestu imao i fide majstor Mišo Bukvić sa Cetinje. Na ovom turniru  iz Herceg Novog su bili Mašan Bubanja koji  je zauzeo deseto mjesto sa  5,5   i Petar Polovina  sa 4 poena koji se našao u sredini tabele.

Bio je ovo prilično  dobar turnir na kojem su učestvovala 4 fide majstora  dosta majstorskih kandidata i  preko 20 igrača sa rejtingom. Imao sam dosta dobar raspored i relativno lako sam stigao do prvog mjesta i zlatne medalje . Ovaj turnir dobro mi je došao kao  dobra priprema za Kup Crne Gore od 9 do 13 jula na Cetinju  sa ekipom  Herceg Novog koja će vjerovatno na ovom takmičenju učestovati  sa domaćim igračima.