Završnica 46. Kupa mimoze u fudbalu

Na Solilima u Igalu je u toku 46. Mimozin kup u fudbal, koji u okviru Praznika mimoze od 1973. godine, sa prekidima, organizuje FK “Igalo”. Ove godine turnir je okupio šest ekipa podiljenih u dvije grupe. U grupi A su: “Igalo”, “Zlatibor” (Čajetina) i “Berane”, a B grupi čine: “Arsenal” (Tivat), “Leotar” (Trebinje) i “Internacional” (Podgorica).

U srijedu, u prvoj utakmici “A” grupe “Igalo” i “Berane” su igrali nerješeno 1:1. Ni u trećoj utakmici na renoviranom pomoćnom terenu na Solilima između “Berana” i “Zlatibora” nije bilo pobjednika – rezultat je bio 1:1. Ekipa “Berana” je povela golom Nikole Tmušića u 70. minutu, a “Zlatibor” je izjednačio u 87. minutu golom Babića.

U B grupi u četvrtak je “Arsenal”, koji je igrao sa drugim timom, pobjedio “Leotar” 2:1. Dan kasnije u nerješeno su igrali “Leotar” – “Internacional” (1:1), a juče je u trećem kolu A grupe “Igalo” pobjedilo “Zlatibor” 3:0. Strijelci su bili: Petar Đurković u 34, Siniša Stanisavić u 61. i Boško Dujović u 83. minutu.

U sutrašnje polufinale iz A grupe su se plasirali fudbaleri “Igala” sa prvog i “Berana” sa drugog mjesta, a treća je ekipa “Zlatibora”.

Danas je u poslednjoj utakmici B grupe “Arsenal” pobjedio “Inernacional” 4:0, golovima Kuča u 13, Kašćelana u 35, Bijelića u 68. i Đuričića u 85. minutu.

Sutra u polufinalu igraju od 11:30 “Arsenal” – “Berane”, a od 14:00 sati “Igalo” – “Leotar”. Finalna utakmica na programu je u srijedu, 14. februara i planirano je, ako tehnički uslovi budu ispunjeni, da se igra pod reflektorima.