У Омладинском парку у Игалу од данас доступан беспатан јавни интерент

У оквиру иницијативе под називом „WИФИ ФОР Wестерн Балкан“ коју финансирају Европска унија и Влада Савезне републике Њемачке, у Омладинском парку у Игалу постављене су приступне тачке за бесплатан јавни интернет.

Грађанима и посјетиоцима нашег града у Игалу је од данас доступан бесплатан јавни интерет, најавила је Александра Пејовић из Секретаријата за друштвене дјелатности и међународну сарадњу.

Aлександра Пејовић, Секретаријат за друштвене дјелатности и међународну сарадњу

– Са задовољством обавјештавамо грађане да је од данас у Омладинском парку у Игалу доступна отворена мрежа коју је донирала Европска унија и Влада Савезне Републике Њемачке. Пројекат је спровела Њемачка развојна агенција – наводи она.

Припремне електро инсталационе радове обавили су запослени у предузећу Комунално-стамбено, док је за имплементацију бежичне интернет мреже била задужена компанија Оне.

– Интернет конекција обухвата 600 м2, гдје ће корисници моћи бесплатно да се конектују у неограниченом времену. Ово је прва фаза пројекта, биће најмање још једна, гдје ћемо ширити доступност интернета кроз различите тачке у граду – казала је Пејовић.

Херцег Нови је једна од 24 Општине у Црној Гори, а међу 500 градова у региону који су укључени иницијативу, по узору на програм Европске уније, који је омогућио бесплатан јавни интернет на 7000 локација широм Европе.

Како поручују из Секретаријата за друштвене дјелатноси и међународну сарадњу, овом подршком Општина Херцег Нови наставља са унапријеђењем јавних услуга и јача дигиталну повезаност локалне заједнице.

ЛЕАВЕ А РЕПЛY

Плеасе ентер yоур цоммент!
Плеасе ентер yоур наме хере