ЗАВРШЕНА ДРУГА ЛИГА: ИГАЛО ДРУГИ ПУТ У ИСТОРИЈИ ИГРА БАРАЖ ЗА ПРВУ ЛИГУ

Игало је постигло циљ, у бокељском  дербију на Солилима побјеђен је Арсенал из Тивта 4:1 (2:1) и обезбјеђен барaж за пласман у Прву лигу. Противник је Искра из Даниловграда, а мечеви су на програму 1. и 7. јуна. Жреб за прво домаћинство биће обављен сутра.

Стријелци за Игало били су Милован Илић у 21, Никола Митровић у 26, Ли Јон Су у 48. и Богдан Богдановић у 73. минуту.  Једин гол за Арсенал постигао је Стефан Морачанин у 45. минуту.

Већ након 30 минута игре било је јасно да бодови, који доносе трећу позицију и бараж, остају на домаћем конту. Већ раније било је познато да и Тивћани играју за пласман у већи ранг и  ова сезона  је велик успех бокељски друголигаша.

Остали резултати последњег, 36. кола: Дрезга-Грбаљ 0:4, Јединство-Бокељ 3:3, Морнар-Беране 3:0 и Ибар-Ком 4:2.

Коначни пласман: Морнар 75, Арсенал 67, Игало 57, Ком 52, Бокељ 48, Јединство и Беране  по 44,Грбаљ 42, Ибар 41 и Дрезга 25.У Прву лигу се пласирао Морнар. Бараж очекује Арсенал и Игало   Сјутра  је жреб за прво домаћинство. Арсенал игра са Петровцем а Игало са Искром из Даниловграда.

Из Друге лиге испадају Дрезга и Ибар, док ће за пласман играти Цетиње, Младост (Доња Горица) и Петњица. Пласман за бараж у Прву лигу су постигли: Јован Перовић, Данило Раичевић и Александар Кулиновић (голмани), Лазар Пајовић, Милош Перовић, Немања Влаховић, Милован Илић, Милош Грбић, Никола Митровић, Балша Радовић, Никола Косаћ, Јон Су Ли, Мило Ђурковић, Милош Дабовић, Бењамин Реџовић, Богдан Богдановић, Алекса Мараш,  Петар Рогановић и Младен Вучић. Шеф стручног штаба  је Марко Видојевић, тренер Петар Гушић.