Za kraj Kup lige pobjeda Jadrana

U pretposlednjoj utakmici ligaškog dijela Kupa, večeras u 6. kolu, vaterpolisti Jadran su pobjedom nad Budvom 11:6 (2:1, 3:3 3:2, 3:0) opravdali ulogu favorita, potvrdili drugo mjesto i plasman u finale Kupa sa liderom i braniocem trofeja, ekipom „Primiorac“ u Podgorici 22. decembra.

Gosti su na startu poveli golom Žardana, da bi Vasilije Radović i Sladović do kraja četvrtine uzvratili. Pavel Kalturin je duplirao prednost za 4:1 da bi sa dva vezana gola Egorov smanjio rezultat ma 4:3, a Petar Ćetković izjednačio na 4:4. Do poluvremena Jadran vodi 5:4 a strijelac je ponovo Rus Kalturin.

Početkom drugog poluvremena Egorov je izjednačio na 5:5 da bi u ovoj četvrtini domaći sastav golovima Danila Radovića, Vučurovića i Hadžića pobjegao na 8:5, a potom Stahor smanjio rezultat na 8:6. U preostalih 8 minuta Jadran je golovima Kalturina, kapitena Gardaševića, Danila Radovića riješio utakmicu.

Strijelci za Jadran: Kalturin 4, Danilo Radović 2, Sladović, Vučurović, Vasilije Radović i Hadžić po gol.

Strijelci za Budvu: Egorov 3, Žardan, Stahor i P. Ćetković po gol.

Do kraja ligaškog dijela takmičenja u Kupu, preostalo je još u subotu da se u Kotoru odigra susret Kataro-Primorac.

Plasman: Primorac i Jadran po 13, Budva 6 i Kataro bez bodova.