Велики преокрет младих “ајкула”

Великим преокретом у посљедњој четвртини, јуниорска (У 19) ватерполо репрезентација Црне Горе побиједила је Шпанију у контролном мечу на турниру у Котору.

Младе “ајкуле”, које се спремају за Европско првенство, а на коме ће Шпанци бити ривал у групној фази, славиле су резултатом 11:10 (4:5, 1:4, 2:1, 4:0), након што су синоћ са 10:6 биле боље од Холандије.

Гости су у Котору након двије четвртине имали четири гола предности, а уочи посљедњих осам минута водили су 10:7.

Завршни период наша селекција је одиграла маестрално, три минута и 10 секунди прије краја изједначила на 10:10, да би у наредном нападу Драшко Самарџић погодио за преокрет и побједу, јер до краја меча није било голова.

Драшко Самарџић и Срђан Јановић постигли су по три гола, по један су уписали Данило Ступар, Страхиња Гојковић, Тим Перов и Мелдин Хаџић.

У 19 Европско првенство одржава се у Бургасу (Бугарска) од 1. до 7. септембра.

Тим који води Миодраг Мировић у жријебу је био међу осам најбољих репрезентација, а играће у групи А против Хрватске, Шпаније и Мађарске.

У групи Б су Грчка, Њемачка, Србија и Италија.

Групу Ц чине Француска, Холандија, Турска и Малта, а у групи Д такмичиће се Словенија, Румунија, Бугарска и Чешка.

Директан пласман у четвртфинале избориће по двије најбоље екипе из група А и Б.

Трећепласирани тимови из А и Б група играће у осмини финала са другопласираним из група Ц и Д, док ће побједници група Ц и Д играти против четвртопласираних екипа из А и Б група за пролаз међу осам најбољих.