ВАТЕРПОЛО: УСПЈЕШАН СТАРТ ГОЈKОВИЋЕВИХ ПУЛЕНА

На базену Татсуми у Токију црногорска ватерполо репрезентација успјешно је стартовала на Олимпијским играма. У првом колу „Б” групе побједили су репрезентацију Аустралије 15:10 (4:5, 2:2, 4:1, 5:2)

Изабраници селектора Владимира Гојковића све су ријешили у другом полувремену. Аустралија, селектора Еелвис Фатовића, почела је одлично, повела 3:0 па 4:1. У другом дијелу прве четвртине Драшко Бргуљан и саиграчи су се консолидовали и изједначили резултат на 4:4 головима Бргуљана, Укропине, Матковића и Чучковића. До краја прве дионице својим трећим голом Kамбел је стави до знања да се Аусталија не предаје. У другој четвртини Јоунгер доноси предност од +2 али је искусни Ивовић изборио а затим и реализовао петерац.

У другом полувремену изабраници Владомира Гојковића су очитали лекцију ривалу и потврдили да су са правом били фаворити у овом сусрету. Разиграо се Алекса Укропина, као и Чучковић и Марко Петковић. Серијом 4:0 Црна Гора стиче предност од 10:7. Горан Томашевић, човјек са наших простора смањује на 10:8. У том дијелу разигао се и голман Петар Тешановић (до краја утакмице сакупио 10 одбрана), одличном одбраном Црна Гора се пет пута брани са играчем мање и уследила је права игра какву желимо од изабраника Владимира Гојковића.

У последњих 8 минута сусрета Укропина својим четвртим и капитен Јадрана Марко Петковић са нова два гола (један са два играча више) повећавају вођство,  а поготке постижу и Матковић и Чучковић за прва три бода за ватерполисте Црне Горе на ОИ у Токију.

Поред бодова охрабрује игра наших момака. Репрезентација Црне Горе чека неугодну Шпанију која у дербију кола игра данас са Србијом. Наредна утакмица на програму је 27. јула у 4:30.