Ватерполо селекција Црне Горе боља од Аустралије

У утакмици првог кола припремног турнира “Сардинија куп” у Каљарију ватерполо репрезентација Црне Горе побједила је Аустралију 8:6 ( 1:1, 2:2, 3:2 2:1).

У изједначеном првом полувремену било је узбуђења. У првој четвртини Тешановић је одбранио петерац Паливару, затим су Аустралијанци повели 2:1, да би Видовић и Попадић преокренули на 3:2.

На полувремену је било 3:3, а Видовић и Попадић су почетком треће четвртине Црној Гори први пут донијели два гола предности. Видовић и Вујовић су на почетку последњег периода додали још два гола и са 8:5 практично најавили тријумф.

До краја утакмице, репрезентација Аустралије није искористила петерац, а затим је постигла гол за коначни резултат.

Стријелци за Црну Гору: Видовић 3, Попадић 2, Вујовић, Матковић и Ђурђић по гол.

Стријелци за Аустралију: Пауер 2, Пут, Мерсеп, Павилар и Едвардс по гол.

Црну Гору нова утакмица очекује вечерас од 18:00 сати са Француском. Турнир затвара 21. децембра дуелом са Италијом од 19:00.