Vaterpolo selekcija Crne Gore bolja od Australije

U utakmici prvog kola pripremnog turnira “Sardinija kup” u Kaljariju vaterpolo reprezentacija Crne Gore pobjedila je Australiju 8:6 ( 1:1, 2:2, 3:2 2:1).

U izjednačenom prvom poluvremenu bilo je uzbuđenja. U prvoj četvrtini Tešanović je odbranio peterac Palivaru, zatim su Australijanci poveli 2:1, da bi Vidović i Popadić preokrenuli na 3:2.

Na poluvremenu je bilo 3:3, a Vidović i Popadić su početkom treće četvrtine Crnoj Gori prvi put donijeli dva gola prednosti. Vidović i Vujović su na početku poslednjeg perioda dodali još dva gola i sa 8:5 praktično najavili trijumf.

Do kraja utakmice, reprezentacija Australije nije iskoristila peterac, a zatim je postigla gol za konačni rezultat.

Strijelci za Crnu Goru: Vidović 3, Popadić 2, Vujović, Matković i Đurđić po gol.

Strijelci za Australiju: Pauer 2, Put, Mersep, Pavilar i Edvards po gol.

Crnu Goru nova utakmica očekuje večeras od 18:00 sati sa Francuskom. Turnir zatvara 21. decembra duelom sa Italijom od 19:00.