Ватерполо репрезентација Црне Горе осмо мјесто на Свјетском првенству у Јапану

Наша ватерполо репрезентација заузела је осмо мјесто на Свјетском првенству у Фукуоки.
У посљедњем мечу на шампионату, Црна Гора је поражена од селекције САД након петераца – 17:15. У регуларном дијелу било је 12:12 (3:3, 4:4, 3:3, 2:2).
„Ајкуле“ су два минута прије краја друге четвртине водиле 7:5, али је амерички тим серијом 4:0 преокренуо на 9:7.

Наши момци су, ипак, пронашли ритам да се врате у утакмицу, имали су и посљедњи напад за побједу, и то са играчем више, али нису успјели да реализују два шута.
Kод извођења петераца свих пет играча америчке селекције су били прецизни, у нашој екипи Видовићев шут је зауставио Холанд.

Ђуро Радовић је био најефикаснији са три гола, по два су уписали Стефан Видовић, Владо Попадић, Kанстантин Аверка и Мирослав Перковић, по један Алекса Укропина, Владан Спаић, Душан Матковић и Василије Радовић.