VATERPOLO: POBJEDA JADRANA U KOTORU

Vaterpolisti Jadrana došli su do  treće uzastopne pobjede u šampionatu Crne Gore  savladavši u gostima Primorac u derbiju kola 8:6 (2:2 1:2, 2:1, 3:1). Početak utakmice je obilježila igra u serijama da bi  prva dionica bila završena neriješeno 2:2 .U drugoj četvrtini vodili su domaći 3:2 i 4:2. U drugom poluvremenu  gosti sa Škvera preokrenuli su rezultat. Uspjeli su serijom 2:0 da ponovo dođu do prednosti. Domaći su smogli snage da izjednače na 5:5 ali Jadran  serijom 3:0  u poslednjoj četvrtini  stigao je  i do trijumfa. Vaterpolisti Jadrana su bili odlični u igri sa igračem manje. Mladi reprezentativac Danilo Radović bio je sjajan i predvodio je svoj tim sa četiri postignuta pogotka. Ostali strijelci za Jadran: Marko Petković 2, Matej Čaraj i  Jovan Vujović po gol. Odličan na golu je bio Darko Đurović sa devet odbrana. Strijelci za Primorac: Marko Gopčević i Dušan Matković po 2, Vuk Drašković i Petar Vujošević po gol.

U drugoj utakmici trećeg kola Budva je kao gost u Kotoru pobjedila Kataro 8:7. Plasman:  Jadran 9, Primorac 6, Budva 3 i  Kataro bez bodova.

U 4. kolu 9. februara igraju: Budva-Jadran, Kataro-Primorac.