ВАТЕРПОЛО: НОВЉАНИ НЕ ПУТУЈУ У БЕОГРАД

Ватерполисти Јадрана су се већ на старту последњег трећег турнира Лиге шампиона опростили од могућности да се пласирају на завршни турнир у Београду. У другом сусрету Б групе у Будимпешти поражени су од Динама Тбилиси 13:10 (4:3, 2:1, 4:2 и 3:4).

Јадран је водио 1:0 и 2:1, али у финишу прве четвртине Динамо је створио предност коју је до краја само повећавао, а меч је одлучен у трећој четвртини, да би до краја тим са Шквера ублажио пораз.

Стријелци за Јадран: Аверка 4, Банићевић, Ђуро Радовић, Обрадовић, Вујовић, Данило Радовић и Гардашевић по 1.

У тиму из Тбилисија игра и бивши Јадранаш Јован Сарић који није постигао гол, Васић и Битадзе су постигли по два гола.

У првом сусрету Б групе данас је домаћи Ференцварош савладао 13:10 њемачки Хановер који води тренер Предраг Јокић и у којем игра Александар Радовић, оба Новљани. Поразом Јадрана, тим из Њемачке придружио се екипама Барселонете, Бреше и Ференцвароша и путоваће на заврсни турнир у Београд.

Сутра у другом колу Јадран игра са Брешом, а у четвртак са Барселонетом.

Тренутни пласман: Барселонета и Бреша по 18 са утакмицом мање, Ферцварош такође 18, Хановер и Динамо Тбилиси по 6 и Јадран по 3 бода.