ВАТЕРПОЛО: ЈУНИОРИ ЗАУСТАВЉЕНИ У ЧЕТВРТФИНАЛУ ЕВРОПСКОГ ПРВЕНСТВА

Ватерполо репрезентација Црне Горе није се успјела пласирати у полуфинале Европског првенства до 17 година на Малти. Бољи од наших младића били су Грци. Ватерполисти Црне Горе имали су све у својим рукама, водили су притив Грчке 11:8, али су поражени 12:11 (2:2, 3:3, 4:6 3:0), па је сан о медаљи на Малти остао неостварен.

Током првог полувремена играло се гол за гол. Неизвјесност је настављена и у трећој четвртини, а у завршници овог периода игре, Црна Гора је у режији Млађана Јановића, Неђа Баштрице и Владан Вукићевића успјела да поведе 11:8. Наду Грцима да могу до полуфинала, вратио је Константинос Кандалеон, па је уочи последње четвртине, резултат био 11:9 за изабранике Милана Ћировића.

Када је требало да приведу утакмицу крају, Ћировићеви пулени су одиграли најлошију четвртину на турниру и у одбрани и у нападу. Самир Спакис је смањио на 10:11. Црна Гора је имала проблема са реализацијом, али је бриљирао голман Андрија Бјелица. Скинуо је неколико зицера, али је и поред тога, Грчка преко Андреаса Алмираса стигла до изједначења на нешто више од два минута прије краја – 11:11.

Репрезентација Црне Горе није искористила напад са два играча више, а казна је стигла од Андреаса Алмариса – 12:11. Црна Гора је имала и последњи напад на утакмици, али није успјела да стигне до гола и петераца.

Стријелци за Црну Гору су: Неђо Баштрица три, Владан Вукићевић два, Балша Вучковић, Марко Бошковић, Павле Кривокапић, Млађан Јановић, Лазар Вукићевић и Данило Кривокапић по један. Превагу у корист  Грчке, донијели су Андреас Алмарис, Константинос Матиопулос и Семир Спакис са по три гола.

Тренер Милан Ћировић за ово такмичење одабрао је 15 играча: Андрија Бјелица, Данило Драговић, Владан Вукићевић, Неђо Баштрица, Млађан Јановић, Павле Кривокапић, Милош Вукшић, Балша Вучковић, Душан Вуковић, Лазар Вукићевић, Днило Кривокапић, Марко Бошковић, Крсто Томашевић, Немања Морачанин и Мелдин Хаџић.

Изабраници Милана Ћировића у наставку такмичења играће за пласман од 5. до 8. мјеста. Први ривал је Италија данас од 16:30.

Грчка ће у полуфиналу играти са Мађарском која је била боља од Хрватске 10:4. У остала два четвртфинала Србија је савладала Холандију 11:10, док је Шпанија била боља од Италије 14:13.