Ватерполо: Јадран у Котору слабији у нападу

Ватерполисти Јадрана у уторак вече крећу поново из почетка у утакмици на Шкверу пошто су данас у Котору изгубили од Приморца 6:4 (1:0, 1:0 2:1 2:3) и испустили  предност стечену у сриједу када су славили 8:4.

Други меч финалне серије, донио је као што се и очекивало, велику борбу посебно у одбрани, за сваку лопту. Одбране оба тима, посебно голмани Краљ и Ђуровић, су била на изузетно високом нивоу, али су затајили стријелци, посебно Јадрана који су први гол постигли у 22. минуту.

У првој четвртини једини погодак постигао је Марко Мршић. Слично је било и у наствку у утакмице. У другој дионици још само један гол и то у мрежи Јадрана. Стријелац је био Аљоша Мачић. Резултатом 2:0 је и завршено прво полувријеме.

Сутуација по ватерполисте Јадрана је постала критична средином треће четвртине када је капитен Марко Гопчевић погодио за 3:0, а Јадран није имао никакво рјешење у нападу.

На нешто више од два минута прије краја треће четвртине Урош Вучуровић је успио коначно да постигне први гол за свој тим, али је недуго затим, Аљоша Мачић био неумољив – 4:1. Било је јасно да у прва три сусрета првак Црне Горе неће бити ријешен. До краја утакмице Мачић и Мршић потврдили су вођство – 6:1 и побједу Приморца, а ватерполисти Јадрана су головима Вучуровића, Матије Сладовића и Марка Петковића сманијили резултат на 6:4.

Голове за Приморац постигли су: Марко Мршић три, Аљоша Мачић два, Марко Гопчевић један.

Голове за Јадран постигли су: Урош Вучуровић два, Марко Петковић и Матија Сладовић.

Трећа утакмица финалне серије је на програму у уторак од 19:00 сати, предност домаћег базена имаће Јадран, а за освајање титуле су потребне три побједе.