Бокељски дерби без побједника

Фудбалери Бокеља и Игала играли су нерјешено 1:1 у бокељском дербију у оквиру 27. кола. По свему приказаном, то је и најправеднији резултат, мада је тим Бокеља, који се бори за бараж, имао више од игре.

Предност на утакмици стекли су гости из Херцег Новог пошто је повратник, резервиста Милован Илић, оборен у 68. минуту у казненом простору домаћих. Сигуран реализатор казненог ударца био је Милош Грбић који је пенал, на захтјев судије Манојла Секулића, два пута шутирао и оба пута био прецизан.

У 80. минуту Александар Мацановић је изједначио када је послије центрашута главом послао лопту у мрежу голмана Давида Бјелице.

Бокељ је до краја опсједао гол Игала али резултат је остао непромјењен, а чини се да гости могу да буду задовољи овим бодом којим су још једном показали да могу равноправно да се носе са екипама из врха табеле.