VATERPOLO: JADRAN NA DOMAKU CILJA

PVK Jadran/instagram

Vaterpolisti Jadrana pobjedili su večeras u Budvi „domaći“ Primorac u trećoj utakmici finala plej ofa 8:6 (1:0,1:1,5:2, 1:3) i za nijansu se približili cilju  – odbrani titule prvaka Crne Gore.

Poslije utakmice koja dolikuje kvalitetu takmičenja, svaki poznavalac vaterpola mora priznati da je vidio vaterpolo igru na visokom nivou dvije odlične ekipe koje su za čuvare golova imali izvrsne Petra Tešanovića i Aleksandra Kralja.

Kao i obično, dok su strijelci došli do izražaja u drugom dijelu utakmice, u prvom poluvremenu je viđena čvrsta igra sa malo golova. Prvi gol Jadran je postigao u finišu šestog minuta utakmice kada je Brkić savladao izvrsnog Kralja. I u drugoj četvrtini dominirali su čuvari mreža, Kralj je sakupio 12, a Tešanović čak 17 odbrana do kraja susreta. U drugoj dionici su samo, Averka kod Jadrana i Stanojević kod Primorca, bili strijelci.

Drugo poluvrijeme Jadran je počeo kako se samo poželjeti može. Novljani su bili u naletu i postigli seriju od 5:0 golovima Vujovića, Averke pa ponovo istim redosledom Jovan Vujović i Averka, a kada je Đuro Radović pogodio za 7:1 nazirao se trijumf zvaničnog šampiona i težak poraz Primorca.

Međutim, Kotorani su se oporavili i serijom Vukšića i Perkovića su smanili prednost, da bi u poslednjoj četvrtini Matković pa Ešvolt Molten smanjili na 7:5. Averka je svojim četvrtim golom iz peterca povisio na 8:5, da bi Uglješa Vukasović, koji je skrivio peterac, postavio konačan rezultat 8:6.

Primorac je imao dva napada da stigne do minus jedan, ali je Petar Tešanović uspio da neutrališe dva izuzetno opasna napada, a u jednom trenutku imao je dvije odbrane, pa je slavlje Jadrana moglo da počne.

Četvrta utakmica finalne serije igra se u četvrtak u Herceg Novom, a eventualna majstorica, na programu je 17. maja u Budvi.