Vaterpolo FINA SK: pobjeda nade za Crnu Goru

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore ostala je u igri za plasman na finalni turnir Svjetskog kupa, pošto je sinoć u Podgorici u četvrtkom kolu kvalifikacija, savladala reprezentaciju Australije 12:11 (2:2, 4:4, 4:5, 2:0).

Izabranici Vladimira Gojkovića uspjeli su da zabilježe pobjedu u dramatičnoj završnici, golom Vasilija Radovića 16 sekundi prije kraja. Uslov da se u junu ode u Los Anđeles je da sutra u poslednjem susretu pobjede reprezentaciju Grčke.

Poslije izjednačene igre u prvoj četvrtini, u drugoj dionici reprezentacija Crne Gora vodi sa 5:2 ali rival se ne predaje i na poluvremenu rezultat je nerješen 6:6.
Početkom treće četvrtine Savo Ćetković i Danilo Radović su namjestili ruku za 8:6. Uslijedio je odgovor Lambija, ali je vrlo brzo Miroslav Perković bio precizan za 9:7. Neizvjesnost je nastavljena, Austalijanci sa dva gola izjednačuju rezultat na 9:9. Averka je donio prednost Crnoj Gori, a preko Pavilara i Edvardsa Australija je povela 11:10 uoči poslednjih osam minuta igre.
U finišu utakmice uslijedio je rasplet. Dušan Matković je na nešto više od tri minuta prije kraja izjednačio 11:11, a Vasilije Radović je 16 sekundi prije kraja pogodio za 12:11. Crna Gora se odbranila i postigla pobjedu nade da može stići do trećeg mjesta na turniru čiji je domaćin.

Strijelci za Crnu Goru: Miroslav Perković tri, Dušan Matković dva, Danilo Radović, Kanstanin Averka, Vlado Popadić, Stefan Vidović, Aleksa Ukropina, Savo Ćetković i Vasilije Radović po jedan.
Rezultati: Australija – Srbija 6:10, Grčka – Španija 8:11, Crna Gora – Gruzija 13:12, Crna Gora – Španija 6:10, Gruzija – Australija 13:12, Španija – Gruzija 20:10, Srbija – Grčka 14:16, Crna Gora – Srbija 9:11, Grčka – Australija 20:5 i Crna Gora – Australija 12:11.
Plasman: Španija devet, Grčka, Srbija i Crna Gora po šest, Gruzija tri a Australija je bez bodova.

Preostali mečevi: Španija – Srbija, Grčka – Gruzija, Australija – Španija, Gruzija – Srbija, Crna Gora – Grčka.