Vaterpolisti Srbije udaljili Crnu Goru od Los Anđelesa

U četvrtom kolu  kvalifikacionog turnira Svjetskog kupa u Podgorica reperzentacija Crne Gore poražena od reprezentacije Srbije 11:9 (2:2, 3:3, 5:2, 1:2), i znatno  umanjila svoje šanse  da se plasiraju na  finalni turnir  F8 u Los Anđelesu početkom juna ove godine.

Posle izjednačene igre u prvom poluvremenu pobjednik je riješen u trećoj četvrtini kada je reprezentacije Srbije vezano postigla četiri gola i poveli 10:6. Sve to se dogodilo nakon što se prvih 18 minuta igralo gol za gol i rezultata 6:6.

Početkom završnih osam minuta, Uroš Čučković je smanjio na 8:10. Vuk Milojević je odveo Srbiju na bezbjednih plus tri – 11:8. Dušan Matković je vratio  nadu selekciji Crne Gore na nešto više od dva minuta prije kraja – 9:11. Uslijedile su dvije sjajne odbrane Branislava Mitrovića i poraz je bio neminovan.

Strijelci za Crnu Goru su: Uroš Čučković, Đuro Radović i Aleksa Ukropina po dva, Vlado Popadić, Stefan Vidović, Dušan Matković i Vasilije Radović po jedan pogodak.

Golove za Srbiju, postigli su: Marko Radulović tri, Vuk Milojević i Nemanja Ubović po dva, Dušan Mandić, Filip Janković, Strahinja Rašović, Nikola Lukić po jedan gol.

Do 14. marta do kada traje turnir  reprezentaciju Crne Gore  očekuju susreti danas sa Australijom  i u utorak sa  Grčkom. Srbiju očekuju dueli sa Španijom i Gruzijom.