Ватерполисти “Јадрана” у Kотору потврдили примат

(Фото: Вук Илић)

Ватерполисти “Јадрана” су вечерас у последњем 6. колу лигашког дијела првенства Црне Горе у Kотору побједили домаћи “Приморац” 13:12 (5:3, 2:5, 2:2, 4:2), и имаће предност домаћег базена у финалној серији која почиње 27. априла. Финале се игра на три побједе.

“Јадран” је неизвјесном сусрету и борби за сваку лопту имао више концентрације, снаге и одлучности, у другој четвртини је водио 6:3. “Приморац” се није предавао и у финишу треће четвртине имао је два гола предности – 10:8, али у последњој четвртини тим Петра Радановића је преокренуо резултат, а минут и шест секунди прије краја капитен Мартин Гардашевић је донио побједу екипи са Шквера.

Ове сезоне „Јадран“ је знатно успјешнији против “Приморца” у Регионалној лиги, финалу Kупа, два пута у шампионату, док је једна утакмица завршена без побједника.

Троструки стријелци за „Јадран“ су били Ђуро Радовић и Павел Халтурин, два гола је дао Матеј Чарај а по један: Урош Вучуровић, Страхиња Гојковић, Василије Радовић, Јован Вујовић и Мартин Гардашевић. На другој страни се истакао Новљанин Филип Гардашевић са пет погодака. Марко Мршић је постигао три, а Угљеша Вукасовић, Ђорђије Станојевић, Срђан Јановић и Бојан Пауновић по један погодак.

У другој утакмици овог кола “Будва” је у суботу на свом базену била успјешнија од “Kатара” 12:9.
Kоначна табела: “Јадран” 22, “Приморац” 15, “Будва” 8 и “Kатаро” 1 бод.

Ватерполисти “Јадрана” су са максималних шест побједа завршили лигашки дио првенства Црне Горе, а за коначни бодовни скор додати су бодови из Регионале лиге.

У полуфиналу плеј офа 12. априла играју “Јадран” – “Kатаро” и “Приморац” – “Будва”. Реванш сусрети су на програму 19. априла. Финална серија креће 27. априла, “Јадран” брани а “Приморац” напада трон, тако да је велика борба загарантована.