Ватерполисти Црне Горе, послије првог пораза вечерас играју други меч са екипом САД

Ватерполо репрезентација Црне Горе, током наредне ноћи састаће се са екипом САД-а у другој утакмици, пошто су прву утакмицу на припема у Лос Анђелесуизгубили о  селекције САД 16:11 (4:2, 3:3, 5:3, 4:3).

Изабраници Владимира Гојковића одлично су отворили утакмицу повели  са 2:0 головима  Душана Матковића. Домаћа репрезентација која је играла без најбољег играча, Бена Халока, играча Про Река који је са својом екипом био на завршном турниру Лиге шампиона на Малти. Ни Гојковић није могао да рачуна на Мирослава Перковића у Новом Београду и Душана Банићевића из Шандуа 04 који због клупских обавеза нијесу ни отпутовали за Америку.

У утакмици Гојковић није могао да рачуна и на повријеђеног Василија Радовића, a утакмицу није могао да заврши Ђуро Радовић због повреде. То су искорстили играчи селектора Дејана Удовичића и у првој четвртини преокренули резултат  на 4:2.  У другој четвртини потом поготком Оберта из петерца домаћи  повећавају предност. Ђурђић је смањио резултат на 4:3 а до полувремена  постигнута су по два гола са обје стране за резултат 7:5.  У овом дијелу утакмице Дејан  Лазовић је одбранио петерац Чејсу Доду, а до краја треће дионице Американци имају поново четири гола разлике (12:8)

До краја утакмице расположени играчи домаће селекције су одржавали ту предност да би пред крај утакмице Ханес Даубе својим  четвртим  голом донио својој селекцији предност од пет голова и крајњи резултат  16:11 за тренутно спремнији  тим који ће да буде ривал Тешановићу и саиграчима  у групи на Олимпијским играма у Паризу, 3. августа. Стријелци за репрезентацију  Црне Горе су: Попадић, Видовић , Матковић, Мршић и Мачић по два и Ђурђић један гол.

„Било је доста добрих ствари, али и примљених голова. Можемо рећи да смо задовољни, имали смо проблема са повредама. Василије Радовић није могао да игра, такође Ђуру Радовићу се вратила повреда коју је добио у утакмици хрватског првенства.

Идемо даље, радимо доста јако“, изјавио је селектор Црне Горе Владимир Гојковић после утакмице

Други меч између САД и Црне Горе  предвиђен је за ноћ између петка и суботе по нашем времену у Сан Дијегу.