Učenice prve, a učenici SMŠ “Ivan Goran Kovačić” treći na državnom školskom prvenstvu

U Podgorici su održana završna prvenstva Crne Gore u školskom sportu za srednje škole u malom fudbalu, košarci, basketu 3×3, odbojci i rukometu na kojima je pobjedama na školskom, opštinskom i regionalnom takmičenjima učešće izborilo preko 300 učenika i učenica.

Od ekipa iz Herceg Novog najdalje su stigle učenice Srednje mješovite škole “Ivan Goran Kovačić” koje su u završnici prvenstva u mini fudbalu odigrale samo finale, u kojem su bile bolje od Srednje škole „Sergije Stanić“ iz Podgorice, pobjedivši ih 5:2. Trener ove ekipe je profesor Mirko Lepetić.

Za pobjedničku ekipu su nastupale: Jelena Vujičić, Tamara Milović, Katarina Jablan, Sofija Beatović, Sara Rakočević, Mia Njegovanović i Ana Krivokapić.

Učenici SMŠ “Ivan Goran Kovačić”, koje takođe trenira profesor Mirko Lepetić, osvojili su treće mjesto u mini fudbalu. Oni su na završnom turniru izgubili od oba rivala; od ekipe Elektrotehničke škole „Vaso Aligrudić“ iz Podgorice 5:3 i „Vuksan Đukić“ iz Mojkovca 6:1.

Treće mjesto i bronzanu medalju osvojili su: Aleksandar Hel, Luka Stanišić, Nemanja Joksimović, Stefan Kulinović, Slobodan Vučurović, Rajko Bijelić, Branko i Boško Borovnica.