Убједљив пораз црногорских ватерполиста у Дохи

Црногорски ватерполисти поражени су од Србије 14:6 (4:1, 2:2, 5:3, 3:0) у 2. колу групе Ц на Свјетском првенству, чиме су изгубили шансе за директан пласман у четвртфинале. У петак од седам сати ујутро по нашем времену играће против Јапана посљедњи меч групне фазе.

Након два кола Србија има шест бодова, САД пет, Црна Гора два, а Јапан је без бодова. Другопласирана и трећепласирана екипа из групе разиграваће за пласман међу осам најбољих.

„Ајкуле“ су лоше ушле у утакмицу, потпуно другачије од меча са САД на старту такмичења, а прва четвртина је, испоставило се, и одлучила исход меча. Неколико техничких грешака у нападу и слаба реализација, олакшале су пут Србији да стекне чак четири гола предности за шест и по минута. Први гол Црна Гора је постигла 30 секунди прије краја прве четвртине и то из осмог покушаја, погодио је Ђуро Радовић.

И друга четвртина је почела нападачки лоше, узалуд је Тешановић поново био расположен на голу, није могао да одбрани све – Страхиња Рашовић је искористио другу шансу са играчем више да Србији поново донесе плус четири (5:1). Послије скоро пет минута игре Аверка је смањио на 5:2, али није то био увод за повратак у игру. Мандић је из петерца повисио на 6:2, а Вујовић спретном реакцијом пред голом ривала постигао тек трећи гол за Црну Гору. Само захваљујући сјајном Тешановићу, „ајкуле“ су на полувремену имале три гола заостатка.

У уводу трећег периода, вратила се нада, након што је Спаић изнудио, а Видовић искористио петерац за 6:4, да би велика прилика да се наша селекција потпуно врати у игру пропуштена у наредном нападу, када је Василије Радовић погодио пречку. Србија је до краја и увећала предност, наша селекција остала без реакције да избори макар блажи пораз.

По један гол за Црну Гору постигли су Јован Вујовић, Ђуро Радовић, Канстантин Аверка, Владо Попадић, Стефан Видовић и Душан Матковић. У тиму Србије четири гола Душана Мандића.